Samodzielnie wykonane szambo – czy to się opłaca.

Maj 15th, 2018

W poprzednich wpisach zapoznaliśmy Was z niewątpliwymi zaletami szamb betonowych, ich podstawowymi rodzajami, nie pomijając również kryteriów prawidłowego wyboru czy montażu zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Można śmiało powiedzieć, że większość użytkowników, którzy nie mogą skorzystać ze zbiorczych systemów odprowadzania ścieków, decyduje się na gotowe zbiorniki bezodpływowe. Jednak istnieje pewna grupa wybierająca inne rozwiązanie, samodzielne wykonanie szamba z łatwo dostępnych materiałów, takich jak tradycyjne kręgi betonowe o różnej średnicy. (więcej…)

Prawidłowa eksploatacja i czyszczenie szamba betonowego

Kwiecień 18th, 2018

Postawienie domu lub każdego innego budynku np. użytkowego w terenie nieskanalizowanym wymaga zastosowania innych rozwiązań umożliwiających prawidłowe i bezpieczne usuwanie ścieków. Niemożność skorzystania ze zbiorczych systemów odprowadzania nieczystości oznacza między innymi zastosowanie bezodpływowych zbiorników, montowanych bezpośrednio na posesji, a najczęściej są w tym celu wykorzystywane szamba betonowe. W porównaniu ze swoimi odpowiednikami z tworzyw sztucznych mają wiele niepodważalnych zalet i przy odpowiednio przeprowadzonym montażu gwarantują praktycznie stuprocentową szczelność. Warto jednak również zadbać o ich właściwą, zgodną z przepisami eksploatację, tak, aby niebezpieczna zawartość w ani jednym momencie nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia. (więcej…)

Wybór szamba – ile komór będzie nam potrzebne.

Marzec 29th, 2018

Decydując się na budowę domu, już zawczasu powinniśmy pomyśleć, w jaki sposób będą z niego odprowadzane ścieki. Tam, gdzie nie można skorzystać ze zbiorczej instalacji kanalizacyjnej, pozostaje wykorzystanie praktycznych zbiorników bezodpływowych, szamb, produkowanych z różnych materiałów. Mimo że coraz częściej kupujemy lekkie modele z tworzyw sztucznych, to jednak materiał ten nie jest w stanie dorównać wytrzymałością i trwałością mieszankom betonowym. Z tego też powodu, niezmienną popularnością cieszą się szamba betonowe, które bez uszczerbku będziemy użytkować całe dziesięciolecia, jednak zakup odpowiedniego modelu może się okazać trudniejszy, niż nam się wydaje. (więcej…)

Szamba betonowe – zalety nie do podważenia.

Marzec 27th, 2018

Dom jednorodzinny położony w cichej i spokojne okolicy to marzenie, które coraz częściej udaje się urzeczywistnić. Jednak mieszkanie w takim miejscu często oznacza poważne problemy, zwłaszcza z prawidłowym odprowadzaniem nieczystości, w dużych ilościach powstających w każdym gospodarstwie domowym. Wiele lokalizacji, w których decydujemy się postawić dom, jest pozbawiona dostępu do zbiorczej sieci kanalizacyjnej i w takiej sytuacji koniecznie trzeba znaleźć alternatywę, a są nią z pewnością zbiorniki bezodpływowe, zwłaszcza wyjątkowo trwałe szamba betonowe. (więcej…)

Wiosenna promocja !!!

Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.

ZADZWOŃ TERAZ!

 663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Stawna 2
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
kontakt@fabrykaszamb.pl