Filtry do wody – dbają o jej czystość i zdrowie wszystkich domowników

Luty 11th, 2019

Woda jest nam wręcz niezbędna do życia, bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż kilka dni, używamy jej w gospodarstwie domowym również w innym celu, do mycia, gotowania czy sprzątania. Doprowadzamy ją do domu na kilka sposobów, z sieci wodno – kanalizacyjnej lub znajdującej się bezpośrednio na posesji studni głębinowej, zlokalizowanej oczywiście z dala od ewentualnie używanego betonowego szamba. Jest to o tyle istotne, że pozwala uniknąć ryzyka skażenia wody, mogącego skutkować nawet poważnymi następstwami zdrowotnymi, łącznie z zatruciem domowników. (więcej…)

Garaże blaszane – nie tylko do parkowania samochodu

Styczeń 13th, 2019

W jednym z poprzednich wpisów przedstawiliśmy sposób budowy wygodnego i funkcjonalnego podjazdu do garażu, a w tym przyszedł czas na sam garaż, zdecydowanie najlepsze miejsce do przechowywania pojazdu. Większość samochodów, zarówno osobowych, jak i dostawczych, nie jest przystosowana do parkowania pod przysłowiową chmurką i dlatego trzeba właściwie chronić je przed destrukcyjnym wpływem czynników atmosferycznych, wiatru, deszczu, śniegu czy gwałtownymi zmianami temperatury. Takie auto, zazwyczaj sporej wartości, jest też narażone na kradzież lub zniszczenie, a właściwe jego zabezpieczenie stanowi właśnie garaż, niekoniecznie od razu murowany, doskonale w tej roli sprawdzi się też jego blaszany odpowiednik. (więcej…)

Stolarka okienna – ważny element wykończenia budynku

Styczeń 3rd, 2019

Dom jedno lub wielorodzinny, czy też każdy inny budynek użytkowy to suma wielu dopasowanych do siebie elementów. Powinny one idealnie współgrać ze sobą, charakteryzując się jednocześnie wysoką funkcjonalnością gwarantującą długą i co najważniejsze, bezawaryjną eksploatację. Dotyczy to zarówno materiałów, z jakich stawiamy ściany, betonowego szamba umożliwiającego łatwe odprowadzanie ścieków, rur tworzących instalację wodno-kanalizacyjną, jak i stolarki okiennej chroniącej wnętrze domu przed wpływem warunków atmosferycznych. Tej kwestii zdecydowanie nie powinno się zaniedbywać, a wszelkie nieprawidłowości odbijają się negatywnie między innymi na wysokości rachunków za ogrzewanie. (więcej…)

Formalności, o których trzeba pamiętać przed rozpoczęciem budowy

Grudzień 20th, 2018

Kiedy decydujemy się na budowę domu, to często wydaje nam się, że jest to proste i wystarczy tylko zrealizować wybrany projekt, czyli postawić budynek na zakupionej wcześniej działce. Faktycznie w ten sposób się to odbywa, jednak zanim wbijemy w ziemię tę pierwszą łopatę, czeka nas droga po urzędach w celu załatwienia wszystkich niezbędnych formalności. Podjęcie prac bez zezwolenia nie jest możliwe i grożą za to wysokie kary finansowe, a to, co w tym czasie zbudujemy, po prostu będziemy musieli rozebrać w nakazanym przez urząd czasie. Lista rzeczy do załatwienia nie jest na szczęście długa, warto jednak trzymać się pewnej ściśle określonej kolejności. (więcej…)

Jak zrobić wygodny podjazd do garażu

Grudzień 6th, 2018

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach głównym środkiem transportu, z którego chętnie korzystamy, stały się samochody osobowe, co jednocześnie stworzyło w naszych miastach poważny problem z bezpiecznym ich parkowaniem. O ile mieszkańcy bloków na dużych osiedlach mogą skorzystać z ogólnodostępnych parkingów, to właściciele domów jednorodzinnych powinni zadbać nie tylko o bezpieczny garaż, ale i wykonanie właściwego podjazdu do niego. Podobnie, jak wykonanie wielu innych elementów wykończenia posesji, również on wymaga odpowiedniego przygotowania oraz doboru wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów gwarantujących długie i bezpieczne użytkowanie. (więcej…)

Domy prefabrykowane – zalety, wady, sprawdzone rozwiązania

Listopad 21st, 2018

Każdy, kto podejmuje się budowy domu, wie, jakie to trudne zadanie i ile czasu mija zazwyczaj od rozpoczęcia prac do wprowadzenia się z całą rodziną. Większość budynków powstających w naszym kraju, nadal jest stawiana w najbardziej pracochłonnej technologii murowanej, a czas ich budowy często przekracza kilka lat. Koszty tego również są olbrzymie i stosunkowo niewiele w tej kwestii zmienia zdecydowanie się na tradycyjnie budowany szkieletowy dom drewniany. Jeśli więc zależy nam na czasie i nie chcemy żyć w mieszkaniu w bloku, warto rozważyć postawienie domu prefabrykowanego, co może zająć maksymalnie kilka tygodni. (więcej…)

Remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej – jak prawidłowo go przeprowadzić

Listopad 8th, 2018

Każda instalacja wodna i kanalizacyjna, choćby wykonana z najlepszych i najtrwalszych materiałów, ma prawo po wielu latach użytkowania po prostu się zepsuć. W takim wypadku będzie wymagała wymiany, a taka sytuacja zdarza się również w starych domach, o stanie technicznym pozostawiającym wiele do życzenia. Decydując się na zamieszkanie w takim właśnie miejscu, powinniśmy zadbać, aby można było swobodnie korzystać z łazienki czy kuchni, dlatego konieczny będzie kompleksowy remont instalacji. Słowo to w większości z nas natychmiast budzi przerażenie, jednak większość prac uda przeprowadzić się bez większych problemów, a podstawą jest właściwe ich rozplanowanie. (więcej…)

Dom parterowy czy piętrowy – który wybrać dla swojej rodziny

Październik 25th, 2018

Spacerując osiedlami naszych miast, możemy zauważyć, że większość znajdujących się na nich domów jednorodzinnych to budynki co najmniej jednopiętrowe, a naprawdę rzadko można spotkać te parterowe. Taki budzący zdziwienie stan rzeczy wynika przede wszystkim z polskich przyzwyczajeń, budowy lokum dla dużej, najczęściej wielopokoleniowej rodziny. Ten model życia ulega jednak powoli korzystnej zmianie, młodzi ludzie nie chcą już mieszkać ze swoimi rodzicami, a nawet dziadkami i coraz częściej kierują swoją uwagę w stronę mniejszych domów jednokondygnacyjnych. Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, czy będzie lepszy od budynku piętrowego, każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, a to, w jakim zamieszkamy, jest już kwestią indywidualnego wyboru. (więcej…)

Studnia głębinowa – rodzaje i formalności do spełnienia przed budową

Październik 16th, 2018

Budowa domu jednorodzinnego, czy też każdego innego budynku, nie może obyć się bez wody. Nie da się bez niej przeprowadzić praktycznie żadnych prac, jest niezbędna nie tylko do rozrabiania potrzebnych materiałów, takich jak cement, ale nawet do mycia czy przygotowywania posiłków dla pracowników. Dlatego o jej doprowadzenie należy zadbać już na etapie przygotowywania działki do budowy, najlepiej podłączając się do istniejącej sieci wodociągowej, co niestety nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku będziemy skazani na dwa inne rozwiązania, dowożenie wody beczkowozami, kosztowne i wyjątkowo uciążliwe lub wykopanie własnej studni głębinowej, co w dłuższej perspektywie może okazać się zdecydowanie korzystniejsze.

(więcej…)

Dom murowany czy drewniany – zalety i wady obu rozwiązań

Październik 1st, 2018

Dom jednorodzinny, położony z dala od miejskiego zgiełku, to idealne miejsce do życia dla każdej rodziny. Nawet ten niewielki, o metrażu równym typowemu 3 – 4 pokojowemu mieszkaniu, położony w otoczeniu zieleni, pozwala na znalezienie tak potrzebnego spokoju po długim i wyczerpującym dniu pracy. Obecnie to marzenie coraz łatwiej spełnić, chociaż powinniśmy przygotować się na spore wydatki, które na szczęście uda się rozłożyć na dłuższy czas. Sama budowa wymaga jednak właściwego podejścia, a poza zakupem działki najważniejszy będzie wybór technologii, jaką wykorzystamy do postawienia domu. Trzeba o tym pomyśleć już na etapie projektu budynku i zadecydować czy ma być on tradycyjnie murowany, czy też ekologiczny drewniany. (więcej…)

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Graniczna 11
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
kontakt@fabrykaszamb.pl