Materiały używane do postawienia ścian zewnętrznych

Sierpień 20th, 2018

Budowa domu to wieloetapowy proces, wybór działki, załatwienie formalności, uzbrojenie terenu i oczywiście zakup odpowiednich materiałów budowlanych, z których zostaną postawione ściany zewnętrzne. Możliwości jest naprawdę wiele, a od właściwie podjętej decyzji zależy przede wszystkim trwałość konstrukcji budynku, a można przy okazji znacznie zmniejszyć koszty jego budowy. (więcej…)

Beton – rodzaje i zastosowanie w budownictwie

Sierpień 13th, 2018

Materiałem, bez którego nie może się obejść żadna budowa, jest z pewnością beton, niezbędny do wykonania wielu prac. Można o nim śmiało powiedzieć, że ma uniwersalne zastosowanie, charakteryzuje się też doskonałą plastycznością, co daje niemal dowolną ilość sposobów jego wykorzystania. Znany jest już od czasów starożytnych, a jego wynalezienie przypisuje się starożytnym Rzymianom. Pierwsze ślady zastosowania pochodzą z III wieku p.n.e., następnie został zapomniany na całe stulecia, a ponowne jego odkrycie to druga połowa XIX wieku. (więcej…)

Dom z cegły – same zalety i brak wad

Sierpień 3rd, 2018

Istnieje wiele technik, które można wykorzystać przy budowie domu, ale mimo że coraz częściej decydujemy się na ekologiczne drewniane domy szkieletowe, to nadal w naszym kraju dominują tradycyjne konstrukcje murowane z różnych materiałów ceramicznych. Nie da się ukryć, że za takim wyborem przemawiają panujące u nas zmienne i często surowe warunki klimatyczne, ale większość zalet zależy przede wszystkim od rodzaju materiału użytego do postawienia ścian. Jednym z najczęściej wybieranych są oczywiście różnego rodzaju pustaki, bloczki keramzytowe, albo mieszanki betonowe używane np. do produkcji pojemnych i szczelnych szamb, jednak warto zastanowić się, jakie korzyści zyskamy, budując dom z cegły. (więcej…)

Przygotowanie działki do rozpoczęcia budowy

Lipiec 30th, 2018

Budowa domu jednorodzinnego to złożony, wieloetapowy proces, a jedną z ważniejszych spraw, jaką będziemy musieli załatwić, jest zakup odpowiedniej działki budowlanej. Wybierając ją, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość czy lokalizację, ale i na łatwość podłączenia wszystkich niezbędnych mediów, wody, prądu i gazu. Co z tego, że będziemy mieszkać w przepięknej okolicy, w otoczeniu przyrody, kiedy nie można skorzystać ze zbiorczych systemów odprowadzania ścieków, a na posesji trzeba będzie wkopać pojemne szambo. Także przed budową czeka nas trudne zadanie, ponieważ nawet najlepsza działka wymaga odpowiedniego przygotowania jej jeszcze przed rozpoczęciem budowy. (więcej…)

Budowa domu sposobem gospodarczym – jak się do tego zabrać

Lipiec 27th, 2018

Droga do własnego domu bywa często długa, kręta i wyboista. Można do niego dojść dwoma najczęściej stosowanymi sposobami, decydując się na jego budowę z pomocą wynajętego wykonawcy, zazwyczaj korzystając z usług firmy budowlanej lub wykonując wszystkie prace we własnym zakresie tzw. sposobem gospodarczym. Tą metodą powstaje w naszym kraju około 50 procent wszystkich domów, co pozwala przede wszystkim uzyskać znaczne oszczędności kosztów ich budowy. (więcej…)

Budowa domu – warto podzielić ją na etapy

Lipiec 24th, 2018

Szukając odpowiedniego lokum dla całej rodziny, nierzadko bardzo licznej, najczęściej decydujemy się na mieszkanie w bloku lub apartamentowcu. Jednak obserwując rynek i patrząc na nieustannie rosnące ceny, trzeba zastanowić się, czy lepszą i bardziej opłacalną inwestycją nie byłoby wybudowanie niewielkiego domu jednorodzinnego. Wbrew pozorom jego koszt może być porównywalny z ceną mieszkania, a dodatkowe, i to całkiem spore oszczędności uzyskamy, decydując się na samodzielną budowę systemem gospodarczym. (więcej…)

Jak szybko urządzić i wyremontować łazienkę

Lipiec 19th, 2018

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest niewątpliwie łazienka, w której wbrew pozorom spędzamy naprawdę wiele czasu. Jej właściwe urządzenie czy nawet remont po kilku latach eksploatacji nie jest prosty i wymaga dokładnego zaplanowania. Nie da się ukryć, że robimy to raz na kilka, a nawet kilkanaście lat i wszelkie prace najlepiej jest zacząć od wykonania projektu łazienki naszych marzeń. (więcej…)

Domowa instalacja wodno-kanalizacyjna – najważniejsze elementy

Lipiec 12th, 2018

Prawidłowe odprowadzanie nieczystości, czyli po prostu ścieków, to obowiązek każdego właściciela domu i powinno się ono odbywać w zgodzie ze wszystkimi obowiązującymi w tej kwestii przepisami. Ścieki są zazwyczaj usuwane do zbiorczej sieci kanalizacyjnej lub znajdującego się na posesji bezodpływowego zbiornika, czyli szamba, ale są to zaledwie końcowe elementy ważnej instalacji, która powinna znaleźć się w każdym budynku. Mowa oczywiście o instalacji wodno – kanalizacyjnej, której wykonanie nie jest tak trudne, jak początkowo może się wydawać. (więcej…)

Oczyszczanie ścieków – metody biologiczne

Lipiec 9th, 2018

Dbanie o środowisko to nasz obowiązek, zadanie, którego warto się podjąć, jeśli chcemy mieć co przekazać przyszłym pokoleniom. Niestety, smutne fakty pokazują, że często sami dewastujemy nasze otoczenie, zaniedbując między innymi tak ważną kwestię, jak prawidłowe oczyszczanie ścieków, przez co doprowadzamy do nieodwracalnego zatrucia wód gruntowych i ujęć wody pitnej. Bezpieczna i zgodna z przepisami neutralizacja nieczystości wytwarzanych nie tylko w gospodarstwie domowym, to skomplikowany i wieloetapowy proces bezpośrednio zależny od ich rodzaju. (więcej…)

Oczyszczanie ścieków – metody mechaniczne

Czerwiec 15th, 2018

Oczyszczanie ścieków w praktycznie każdej ich postaci, jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem mającym na celu przede wszystkim ochronę środowiska naturalnego. Jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii np. niekontrolowany wyciek tych niebezpiecznych substancji, stanowi poważne zagrożenie, mające trudne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia następstwa. Jednym z nich może być skażenie gleby lub ujęcia wody pitnej, będące przyczyną wielu chorób. (więcej…)

Wiosenna promocja !!!

Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.

ZADZWOŃ TERAZ!

 663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Stawna 2
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
kontakt@fabrykaszamb.pl