znaczek domu na trawie

Dom energooszczędny – jak go zbudować i jakie rozwiązania techniczne obniżają koszty jego eksploatacji

21 czerwca, 2019

Mieszkanie w domu jednorodzinnym o różnej kubaturze, większym lub mniejszym, ma z pewnością swoje zalety, ale jednocześnie i pewne wady, spośród których najistotniejsza to stale rosnące koszty utrzymania. Największe rachunki generuje z pewnością ogrzanie takiego budynku, co dodatkowo powiększają ewentualne błędy popełnione przy jego budowie, powodujące duże straty ciepła w miesiącach jesienno-zimowych. Źle ocieplone ściany, niewłaściwie dobrane materiały budowlane, czy po prostu niedokładnie wykonane prace budowlane, wszystko to natychmiast odbija się niekorzystnie na naszej kieszeni. Dlatego lepiej zawczasu zaoszczędzić sobie tego typu kłopotów i już w fazie wyboru projektu przyszłego lokum dla swojej rodziny zdecydować się na dom energooszczędny.

(więcej…)
fundamenty budynku

Fundamenty budynku – znaczenie, rodzaje i sposób wykonania

8 maja, 2019

Postanowienie o budowie domu jednorodzinnego, czy też każdego innego wolnostojącego budynku, uruchamia skomplikowany proces decyzyjny, a jedną z pierwszych, ale jednocześnie najważniejszych decyzji jest wybór właściwego fundamentu. O ile zakup działki, jej przygotowanie pod budowę czy kupno materiałów nie powinno nastręczać zbyt wielu problemów, to jednak rodzaj i sposób wykonania tej solidnej podstawy domu, musi być niezwykle starannie przemyślany. Po ukończeniu wszystkich prac nie można już wprowadzić żadnych zmian w jego konstrukcji, a popełnione błędy mszczą się bardzo szybko. Źle wykonane fundamenty zagrażają pozostałej części budynku, doprowadzając niekiedy nie tylko do uszkodzenia ścian lub stropów, ale nawet do ich zawalenia, co zagraża zdrowiu oraz życiu domowników.

(więcej…)
ocieplanie steropianem

Ocieplanie ścian budynku – zalety, wady i najczęściej stosowane materiały

31 marca, 2019

Budowa domu jednorodzinnego czy każdego innego budynku użytkowego składa się z wielu równie istotnych etapów. Musimy przede wszystkim wybrać właściwy, spełniający nasze wymagania projekt, następnie zakupić odpowiednią działkę i rozplanować na niej rozmieszczenie wszystkich innych elementów wyposażenia np. betonowego szamba czy wolno stojącego garażu blaszanego. Jedną z ważniejszych części wykonywanych prac, niestety często zaniedbywaną, jest właściwe ocieplenie ścian przyszłego domu, wręcz niezbędne w naszej strefie klimatycznej. Nie da się ukryć, że pogoda zazwyczaj nas nie rozpieszcza, dlatego warto ochronić wnętrze budynku przed skutkami wilgoci i gwałtownych zmian temperatury.

(więcej…)

Filtry do wody – dbają o jej czystość i zdrowie wszystkich domowników

11 lutego, 2019

Woda jest nam wręcz niezbędna do życia, bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż kilka dni, używamy jej w gospodarstwie domowym również w innym celu, do mycia, gotowania czy sprzątania. Doprowadzamy ją do domu na kilka sposobów, z sieci wodno – kanalizacyjnej lub znajdującej się bezpośrednio na posesji studni głębinowej, zlokalizowanej oczywiście z dala od ewentualnie używanego betonowego szamba. Jest to o tyle istotne, że pozwala uniknąć ryzyka skażenia wody, mogącego skutkować nawet poważnymi następstwami zdrowotnymi, łącznie z zatruciem domowników. (więcej…)

Garaże blaszane – nie tylko do parkowania samochodu

13 stycznia, 2019

W jednym z poprzednich wpisów przedstawiliśmy sposób budowy wygodnego i funkcjonalnego podjazdu do garażu, a w tym przyszedł czas na sam garaż, zdecydowanie najlepsze miejsce do przechowywania pojazdu. Większość samochodów, zarówno osobowych, jak i dostawczych, nie jest przystosowana do parkowania pod przysłowiową chmurką i dlatego trzeba właściwie chronić je przed destrukcyjnym wpływem czynników atmosferycznych, wiatru, deszczu, śniegu czy gwałtownymi zmianami temperatury. Takie auto, zazwyczaj sporej wartości, jest też narażone na kradzież lub zniszczenie, a właściwe jego zabezpieczenie stanowi właśnie garaż, niekoniecznie od razu murowany, doskonale w tej roli sprawdzi się też jego blaszany odpowiednik. (więcej…)

Stolarka okienna – ważny element wykończenia budynku

3 stycznia, 2019

Dom jedno lub wielorodzinny, czy też każdy inny budynek użytkowy to suma wielu dopasowanych do siebie elementów. Powinny one idealnie współgrać ze sobą, charakteryzując się jednocześnie wysoką funkcjonalnością gwarantującą długą i co najważniejsze, bezawaryjną eksploatację. Dotyczy to zarówno materiałów, z jakich stawiamy ściany, betonowego szamba umożliwiającego łatwe odprowadzanie ścieków, rur tworzących instalację wodno-kanalizacyjną, jak i stolarki okiennej chroniącej wnętrze domu przed wpływem warunków atmosferycznych. Tej kwestii zdecydowanie nie powinno się zaniedbywać, a wszelkie nieprawidłowości odbijają się negatywnie między innymi na wysokości rachunków za ogrzewanie. (więcej…)

Formalności, o których trzeba pamiętać przed rozpoczęciem budowy

20 grudnia, 2018

Kiedy decydujemy się na budowę domu, to często wydaje nam się, że jest to proste i wystarczy tylko zrealizować wybrany projekt, czyli postawić budynek na zakupionej wcześniej działce. Faktycznie w ten sposób się to odbywa, jednak zanim wbijemy w ziemię tę pierwszą łopatę, czeka nas droga po urzędach w celu załatwienia wszystkich niezbędnych formalności. Podjęcie prac bez zezwolenia nie jest możliwe i grożą za to wysokie kary finansowe, a to, co w tym czasie zbudujemy, po prostu będziemy musieli rozebrać w nakazanym przez urząd czasie. Lista rzeczy do załatwienia nie jest na szczęście długa, warto jednak trzymać się pewnej ściśle określonej kolejności. (więcej…)

Jak zrobić wygodny podjazd do garażu

6 grudnia, 2018

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach głównym środkiem transportu, z którego chętnie korzystamy, stały się samochody osobowe, co jednocześnie stworzyło w naszych miastach poważny problem z bezpiecznym ich parkowaniem. O ile mieszkańcy bloków na dużych osiedlach mogą skorzystać z ogólnodostępnych parkingów, to właściciele domów jednorodzinnych powinni zadbać nie tylko o bezpieczny garaż, ale i wykonanie właściwego podjazdu do niego. Podobnie, jak wykonanie wielu innych elementów wykończenia posesji, również on wymaga odpowiedniego przygotowania oraz doboru wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów gwarantujących długie i bezpieczne użytkowanie. (więcej…)

Domy prefabrykowane – zalety, wady, sprawdzone rozwiązania

21 listopada, 2018

Każdy, kto podejmuje się budowy domu, wie, jakie to trudne zadanie i ile czasu mija zazwyczaj od rozpoczęcia prac do wprowadzenia się z całą rodziną. Większość budynków powstających w naszym kraju, nadal jest stawiana w najbardziej pracochłonnej technologii murowanej, a czas ich budowy często przekracza kilka lat. Koszty tego również są olbrzymie i stosunkowo niewiele w tej kwestii zmienia zdecydowanie się na tradycyjnie budowany szkieletowy dom drewniany. Jeśli więc zależy nam na czasie i nie chcemy żyć w mieszkaniu w bloku, warto rozważyć postawienie domu prefabrykowanego, co może zająć maksymalnie kilka tygodni. (więcej…)

Remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej – jak prawidłowo go przeprowadzić

8 listopada, 2018

Każda instalacja wodna i kanalizacyjna, choćby wykonana z najlepszych i najtrwalszych materiałów, ma prawo po wielu latach użytkowania po prostu się zepsuć. W takim wypadku będzie wymagała wymiany, a taka sytuacja zdarza się również w starych domach, o stanie technicznym pozostawiającym wiele do życzenia. Decydując się na zamieszkanie w takim właśnie miejscu, powinniśmy zadbać, aby można było swobodnie korzystać z łazienki czy kuchni, dlatego konieczny będzie kompleksowy remont instalacji. Słowo to w większości z nas natychmiast budzi przerażenie, jednak większość prac uda przeprowadzić się bez większych problemów, a podstawą jest właściwe ich rozplanowanie. (więcej…)

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany