Szamba Betonowe Gdańsk

herb miasta Gdańsk

Nie tylko mieszkańcy niewielkich miejscowości czy wiosek potrzebują niekiedy pojemnych zbiorników bezodpływowych na ścieki. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się one także w miastach i wyjątkiem nie jest tu Gdańsk. Wiele osób decyduje się związać swoje życie właśnie ze stolicą województwa pomorskiego, jednak nie interesują ich osiedla pełne bloków. Szukają raczej miejsca na obrzeżach aglomeracji trójmiejskiej, spokojnych dzielnic domów jednorodzinnych. W tym momencie zazwyczaj zaczyna się problem, bo mnóstwo takich domów nadal nie jest podłączonych do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Właśnie dlatego Gdańsk dołączyliśmy do sieci miast, w których sprzedajemy pojemne szamba betonowe pozwalające szybko rozwiązać istniejące problemy z usuwaniem nieczystości.

Szamba betonowe, dzięki którym produkowane w domu ścieki staną się tylko wspomnieniem

Zanim klient zdecyduje się na kupno nowoczesnego betonowego szamba, powinien wiedzieć, jak dobrać go do swoich potrzeb. Pierwsze, o czym go informujemy, to ilość ścieków, jakie codziennie produkuje jeden domownik. Może ona sięgać powyżej 100 l i to razem z częstotliwością opróżniania zbiornika warunkuje jego pojemność. Maksymalny czas przechowywania nie powinien ze względów bezpieczeństwa przekraczać dwóch, trzech tygodni. Zalecana i zazwyczaj wystarczająca pojemność szamba przeznaczonego dla typowej 4-osobowej rodziny to 10-12 m3. Kolejnym czynnikiem, na który też trzeba zwrócić uwagę, jest ilość komór, mamy więc wybór spośród dwóch dostępnych modeli:

  • szamba jednokomorowego, które jest jednocześnie bezodpływowe, czyli nie można z niego w żaden sposób odprowadzać oczyszczonych wstępnie ścieków. Trzeba będzie opróżniać je do samego dna, stosunkowo często korzystając z usług firmy wywożącej takie odpady;
  • szamba dwukomorowego, a te z kolei umożliwia oczyszczanie ścieków płynnych, które są oddzielone betonową przegrodą od nieczystości stałych. W takim przypadku tylko te drugie muszą być wywiezione przez szambiarkę, a do ciekłych dodaje się preparaty oczyszczające. Podstawą ich skutecznego działania są wyhodowane w tym celu żywe kultury bakterii, a efektem czysta woda nadająca się do bezpiecznego usunięcia do gruntu.

Szamba, o których odporność i wytrzymałość nigdy nie trzeba będzie się martwić

Skoro kwestia prawidłowego wyboru szamba nie sprawi już kłopotu, to czas zapoznać się z pozostałymi jego zaletami. Stają się one szczególnie widoczne w momencie, gdy zbiornik betonowy porównamy z podobną konstrukcją zrobioną z tworzywa sztucznego. Preferujemy użycie nowoczesnych mieszanek betonowych dlatego, że to właśnie one nadają zbiornikom wymaganą wytrzymałość na uszkodzenia. Tego wymagają od nas odbiorcy także innych naszych konstrukcji:

  • studzienek wodomierzowych, betonowych osłon zamykanych szczelnymi włazami będącymi najlepszą ochroną tych urządzeń;
  • kanałów warsztatowych, znanych także pod nazwą samochodowych. Każdy widział je wmontowane w podłogę przydomowego garażu lub warsztatu mechanicznego, wiec ich przeznaczenia nie trzeba tłumaczyć;
  • zbiorników, które mogą przydać się na podwórku lub w ogrodzie, stosowanych głównie do zbierania wody opadowej, czyli po prostu deszczowej.

Materiały wpływające na ostateczną wytrzymałość szamba betonowego

Na linii produkcyjnej szamb używamy wyłącznie betonowych mieszanek powstałych z najlepszych komponentów. Na pierwszym miejscu są betony sprowadzane od najbardziej zaufanych producentów, których jakości jesteśmy stuprocentowo pewni. Dzięki temu wiemy jednocześnie, że spełniają normy, które narzucają producentom przepisy obowiązujące na terenie naszego kraju, tak samo, jak składniki uzupełniające z nimi mieszane. W wyniku tego procesu otrzymujemy materiał końcowy, właśnie ten, z którego robimy szamba. Jego zastosowanie daje nam ponadto pewność, że żadnych jego uszkodzeń nie spowodują takie czynniki, jak:

  • nacisk działający praktycznie na wszystkie części zbiornika, chociaż najbardziej na dno i nakrywającą go płytę, czyli pokrywę. Nic się jednak nie stanie, grubościenna konstrukcja, zbrojona od wewnątrz stalową kratownicą zniesie nawet ciężar wielu ton nie tylko samej ziemi, lecz również wszystkich obciążeń znajdujących się na powierzchni gruntu nad szambem;
  • tak samo silne działanie wody gruntowej, podziemnych cieków wodnych, które są w stanie przechylić na bok, a nawet całkowicie przesunąć lekki zbiornik z tworzywa. Szambo betonowe na pewno nie sprawi takich problemów, nie przesunie się i w większości przypadków nie będzie wymagało odrębnego mocowania do podłoża;
  • cały chemiczny i biologiczny skład ścieków oraz gleby, którego naprawdę powinniśmy się obawiać. Pełno jest w nim rozmaitych trucizn niepozostających bez wpływu nie tylko na konstrukcję szamba i na nasze zdrowie. Tak samo, jak kwasy czy inne związki chemiczne, mogą działać takie mikroorganizmy, jak bakterie, pleśń oraz różne gatunki grzybów. Są na nie odporne substancje uszlachetniające dodawane do mieszanki betonowej, dzięki którym nie ulegnie ona szybkiej korozji.

Kompleksowe usługi i wyposażenie szamba znacznie upraszczające jego obsługę

Oprócz wytrzymałości mechanicznej, czy na opisane powyżej pozostałe czynniki, gwarantujemy również pełną szczelność każdego zbiornika. Odpowiada za nią pokrywa mocowana w sposób wykluczający pozostawienie jakichkolwiek szczelin w miejscu łączenia. Tak samo ważny jest dla nas komfort obsługi szamba, za co z kolei odpowiada jego wyposażenie. Możemy je podzielić na dwie grupy, standardowe oraz dodatkowe, za które musi oddzielnie zapłacić. Wyposażenie standardowe obejmuje, oprócz samego szamba, zamykającą go pokrywę oraz kominek rewizyjny. Jest to betonowa nadstawka, jedna na każdą komorę, wystająca nad ziemię na kilkadziesiąt centymetrów, zamknięta ciężkim betonowym albo lekkim żeliwnym włazem. Jego otwarcie daje dostęp do wnętrza szamba, lecz otwiera się go tylko do kontroli poziomu ścieków lub w celu ich usunięcia. Każdy nabywca może zakupić też system pozwalający na pozbycie się ścieków bez wjazdu szambiarki na podwórko. Umożliwia to tzw. szybkozłączka, zawór na ogrodzeniu działki, od którego poprowadzimy rury ssące prosto do wnętrza szamba. Staje się więc ono w pewnym sensie bezobsługowe, co zapewnia także czujnik monitorujący na bieżąco poziom ścieków.

Transport i montaż szamba przeprowadzane z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa

Oferta, jaką wprowadziliśmy już nie tylko w Gdańsku i jego okolicach, obejmuje też transport szamba prosto do odbiorcy. Kierowca wraz z obsługą dowiozą je samochodem ciężarowym, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo, a następnie zajmą się rozładunkiem. Służy do tego dźwig pozwalający opuścić zbiornik do wykopu, aby do pracy mogła przystąpić ekipa montażowa. Nasi specjaliści sprawnie i fachowo dokonają niezbędnych podłączeń, sprawdzą szczelność całej instalacji i już można bez żadnego ryzyka usuwać ścieki z gospodarstwa domowego. Po zakończeniu wszystkich prac klient otrzymuje gwarancję oraz kompletną dokumentację techniczną, a nad bezawaryjną eksploatacją czuwa całodobowy serwis.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany