Szamba Betonowe Łódzkie

herb województwa łódzkiego

Ścieki produkowane w każdym gospodarstwie domowym stanowią zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego, lecz również dla ludzkiego zdrowia, a niekiedy nawet i życia. Ilości, jakie dziennie wytwarza jedna osoba, sięgają ponad 100 l, dlatego w wielu przypadkach problemem staje się znalezienie właściwego sposobu ich przechowywania. Jest to o tyle kłopotliwe, że niektóre budynki, przede wszystkim wolnostojące domy jednorodzinne, nie mogą zostać podłączone do miejskiej instalacji kanalizacyjnej. Takie przypadki zdarzają się nadal stosunkowo często i dlatego konieczne jest zastosowanie innych metod usuwania ścieków pozwalających zachować przy tym wszystkie zasady bezpieczeństwa. Właściciele takich domów, również z licznych miejscowości województwa łódzkiego, są jednocześnie zobowiązani do przestrzegania prawa, także nakładającego na nich pewne obowiązki w tym zakresie. Dlatego proponujemy im zastosowanie bezodpływowych lub przelewowych zbiorników na ścieki, pojemnych szamb betonowych, których największy wybór znajdą w naszej firmie.

Wyselekcjonowane, wysokiej jakości materiały, jakie stosujemy w procesie produkcji szamb

Betonowe szamba w różnych postaciach są wykorzystywane już od co najmniej od dziesięcioleci, znajdując swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie miasto lub gmina nie zapewniło odpowiedniej infrastruktury kanalizacyjnej. Samo pojęcie szamba można zdefiniować jako pojemny zbiornik umieszczony w ziemi, najczęściej bezodpływowy, mieszczący wszystkie ścieki pochodzące z instalacji wodno-kanalizacyjnej budynku, przy którym został umieszczony. Do produkcji takich zbiorników używa się różnych technologii i materiałów, także coraz popularniejszych tworzyw sztucznych. Przy projektowaniu szamba trzeba jednak uwzględnić wiele istotnych czynników i właśnie rodzaj zastosowanych materiałów ma tu niebagatelne znaczenie. Nadają one konstrukcji przede wszystkim odpowiednią wytrzymałość, a to, w przeciwieństwie do większości plastików, może zagwarantować jedynie beton. W produkcji szamb używa się wyłącznie najlepszych jego gatunków, a my używamy głównie tych klasy B-25, B-30 albo B-40, najbardziej odpornego na zmienne warunki pogodowe, zwłaszcza zimowe. Dzięki nim nasze zbiorniki zyskują najwyższe współczynniki wytrzymałości, dając użytkownikom poczucie pełnego bezpieczeństwa, które jeszcze bardziej zwiększa wzmocnienie ich ścian stalowym zbrojeniem. Bez niego cała konstrukcja nie byłaby w stanie znieść dużych sił nacisku ziemi oraz wód gruntowych, działających na nią przez cały okres użytkowania.

Szamba betonowe są także praktycznie w stu procentach odporne na:

  • chemiczną zawartość ścieków, która jest aż tak niebezpieczna, że przy rozszczelnieniu zbiornika staje się przyczyną nie tylko zanieczyszczenia gleby w najbliższym otoczeniu, lecz i wspomnianych powyżej zatruć, wymagających często długotrwałego leczenia szpitalnego. Jest to dla nas bodźcem do dokładnego zabezpieczenia szamba przed możliwością wycieku tych groźnych substancji, zadbania o właściwą szczelność. Podstawą tego jest jego bezszwowa konstrukcja, grube ściany oraz betonowa pokrywa zamontowana tak, aby na połączeniu ze zbiornikiem nie pozostały żadne szczeliny. Tak samo istotny jest skład mieszanki betonowej, w której najważniejsze są zastosowane kwasoodporne dodatki;
  • żywe mikroorganizmy znajdujące się w glebie, których działanie może tak samo negatywnie wpływać na zachowanie całości struktury betonu. Nie lekceważymy sobie żadnych z nich, grzybów, pleśni, a nawet mikroskopijnych bakterii i dodajemy do betonu materiały powodujące, że nie są one w stanie osadzać się na jego powierzchni lub wnikać w głębsze warstwy prowadząc do przyspieszonej erozji.

Podstawowe rodzaje szamb betonowych, które proponujemy naszym odbiorcom

Skoro wiemy już, czym właściwie jest szambo, w jaki sposób się je produkuje i na jaką jego wytrzymałość można liczyć, nadszedł czas na wybór odpowiedniego modelu. Nie wystarczy niestety wybrać pierwszego z listy, a potem martwić się, że nie można go np. prawidłowo zamontować, bo działka jest za mała i brakuje na to miejsca. Zakup szamba betonowego zawsze powinien być dokładnie przemyślaną decyzją, a jeśli nie wiecie, jak ją podjąć, to zapraszamy do rozmowy z naszymi specjalistami, z którymi można skontaktować się pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej. Dla ułatwienia podpowiemy, że najważniejszą rzeczą, którą trzeba uwzględnić, jest pojemność szamba, pozwalająca na przechowanie ścieków wyprodukowanych w gospodarstwie domowym pomiędzy kolejnymi opróżnieniami zbiornika. Kolejnym czynnikiem warunkującym prawidłowy wybór jest właśnie ilość miejsca potrzebna do jego montażu, umożliwiającego wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej wielkości wykopu i umożliwienie wjazdu samochodu przywożącego zbiornik.

W naszej firmie można znaleźć wiele wysoce funkcjonalnych konstrukcji, o zróżnicowanej wielkości i pojemności, zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagających nabywców. Dla niewielkiej rodziny proponujemy szambo jednokomorowe, pojemności do 12 m3, całkowicie bezodpływowe. Zmieści się praktycznie na każdej działce, a przyszli użytkownicy będą musieli zadbać tylko o cykliczne oczyszczanie, podpisując umowę z firmą utylizacyjną używającą do tego profesjonalnych szambiarek. Drugim, jeszcze chętniej wybieranym modelem szamba, jest jego wersja dwukomorowa, o zbliżonej pojemności, lecz wnętrzu składającym się z dwóch odrębnych części. Do tej, w której przechowane są ścieki płynne, można dolewać substancje oczyszczające, preparaty złożone między innymi ze specjalnie wyhodowanych bakterii, które w ciągu kilku dni rozkładają wszystkie najgroźniejsze zanieczyszczenia. Dzięki temu zaoszczędza się też koszty opróżniania szamba, z którego wypompowuje się tylko elementy stałe ścieków, a płynne po oczyszczeniu można usunąć do gleby, nie obawiając się jej zanieczyszczenia. Jakość wszystkich szamb potwierdzają certyfikaty, jakie uzyskały po przeprowadzeniu ich kontroli technicznej, atest PZH, aprobata ITB czy certyfikat ISO.

Praktyczne wyposażenie betonowego szamba, co dostajemy w standardzie, a co warto dokupić

Zakupione i dowiezione na posesję szambo betonowe wymaga odpowiedniego zamontowania. Jest to zadanie wymagające dosyć dużych umiejętności i dlatego lepiej zlecić je nam przed zakupem. Zajmą się tym przysłani pracownicy, którzy nie tylko umieszczą szambo w wykopie, lecz wykonają też wszystkie prace podłączeniowe. Jest to ciesząca się dużym zainteresowaniem usługa, a w ofercie mamy też transport, czyli dowiezienie zbiornika do klienta, do czego wykorzystujemy naszą flotę samochodów ciężarowych z dźwigami lub podnośnikami HDS. Służą one do opuszczenia ciężkiej konstrukcji do wykopu, a zakres usług montażowych obejmuje też podłączenie jej do instalacji kanalizacyjnej budynku. Całość wieńczy sprawdzenie szczelności i już można korzystać z nowo zakupionego i fachowo zamontowanego szamba. W standardzie dołączamy do niego bogate wyposażenie, w skład którego wchodzi pokrywa, nadstawka, czyli kominek rewizyjny oraz wszystkie niezbędne rury i złączki. Nasi klienci chętnie decydują się też na atrakcyjne wyposażenie dodatkowe, lekkie włazy żeliwne zamykające kominki rewizyjne w miejsce betonowych, czy elektroniczne czujniki alarmowe informujące o poziomie zapełnienia zbiornika. Sporym zainteresowaniem cieszą się też szybkozłączki i system rur ssących, dające możliwość usuwania ścieków prosto z ulicy i ciężki pojazd asenizacyjny nie musi wjeżdżać na posesję, aby wykonać zleconą usługę.

Jakie jeszcze betonowe konstrukcje możecie u nas znaleźć

Warto także zainteresować się innymi betonowymi wyrobami, które mamy w ofercie, takimi jak:

  • kanały warsztatowe, przeznaczone do montażu i użycia w garażach albo firmowych punktach obsługi pojazdów;
  • studzienki wodomierzy, używane do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju urządzeń pomiarowych montowanych na zewnątrz budynku;
  • zbiorniki na wodę deszczową, które można używać także do przechowywania np. nawozów organicznych.

Wszystkie wyroby obejmuje nasza gwarancja, również ich ewentualne podłączenie, a w razie problemów wystarczy ponownie zadzwonić pod podany numer, aby skorzystać z pomocy całodobowego serwisu, który szybko dojedzie i usunie awarię.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

No comments yet. You should be kind and add one!

Leave a Reply

Your email address will not be published.This is a required field!

<small>You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:<br> <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany