Szamba Betonowe Szczecin

herb miasta Szczecin

Okręcając w domu wodę, do mycia, prania czy kąpieli lub korzystając z urządzeń sanitarnych, często nie zdajemy sobie sprawy z ilości jednocześnie produkowanych przy tym ścieków. Zależne jest to oczywiście od liczby domowników, lecz przyjmuje się, że może to być nawet powyżej 100-150 l w ciągu doby na jedną osobę. O ile dom jest podłączony do miejskiej infrastruktury kanalizacyjnej, nie istnieje problem z ich odprowadzaniem. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy nie ma takiej możliwości, co dotyczy wielu polskich miast, w tym również Szczecina.

Bezpieczne przechowywanie ścieków w pojemnym szambie betonowym

Przepisy obowiązujące w kwestii usuwania nieczystości muszą być przestrzegane, trzeba więc je odprowadzać w inny, ale bezwzględnie tak samo niestwarzający żadnego zagrożenia sposób. Z racji ilości, z jakimi mamy do czynienia, konieczne jest zastosowanie odpowiednio dużego zbiornika, o pojemności co najmniej 10 m3. Równie ważne są materiały, z jakich będzie zrobiony, dlatego warto zdecydować się na solidne szambo betonowe. Tylko ono zagwarantuje takie bezpieczeństwo, jakiego oczekujesz, na pewno wyższe niż inne tego typu konstrukcje robione np. z plastiku. Jednocześnie można mieć pewność, że spełnia określone normy, także regulowane stosownymi przepisami. Każde betonowe szambo trafiając do sprzedaży, musi mieć dołączony komplet certyfikatów, między innymi takich jak: atest PZH, certyfikat szczelności czy ocena techniczna ITB.

Unikalne gatunki betonu konieczne do produkcji najmocniejszych szamb

Zanim sporządzony przez specjalistów projekt szamba trafi do realizacji, starannie dobieramy wszystkie materiały, z których zostanie zrobione. Wydawać by się mogło, że wystarczy tylko wziąć pierwszy lepszy gatunek betonu i po kłopocie. W rzeczywistości nie jest to takie proste, a zwykłe odmiany tego materiału, używane powszechnie w budownictwie, nie sprawdzą się w przypadku zbiorników bezodpływowych. Dlatego szukamy najlepszych dostawców, mogących zaoferować specjalne gatunki betonu, przede wszystkim wodoszczelne klasy od B-25 do B-40, używanej w miesiącach zimowych. To tylko jeden ze składników powstającej w ten sposób mieszanki, a tak samo dokładnie dobieramy uzupełniające ją dodatki. Noszą one potoczną nazwę uszlachetniaczy i wpływają korzystnie na wiele właściwości materiału. Podnosi się między innymi jego wytrzymałość mechaniczna, dzięki której zyskuje trwałość wyższą od plastikowych odpowiedników.

Mieszanki te stanowią podstawę konstrukcji nie tylko szamb, ale również innej chętnie kupowanej galanterii betonowej:

  • zbiorników na wodę opadową, czyli do gromadzenia deszczówki używanej następnie do celów gospodarczych w ogrodzie, pozwalając na znaczne oszczędności wody pitnej;
  • kanałów warsztatowych, prefabrykowanych elementów gotowych do natychmiastowego montażu, znajdujących zastosowanie w autoryzowanych punktach napraw samochodów i garażach prywatnych;
  • studzienek dla wodomierzy, umieszczanych pod ziemią w przypadku braku możliwości montażu tych urządzeń w piwnicy budynku. Są one podatne na uszkodzenia, zwłaszcza zamarzanie, dlatego wymagają właściwej ochrony, aby można było dokonać prawidłowych odczytów.

Wzmacniana zbrojeniem konstrukcja szamba w pełni odporna na uszkodzenia

Jednym z podstawowych wymogów stawianych przed betonowym szambem jest jego wytrzymałość i odporność, którą uzyskujemy na dwa sposoby. Pierwszym jest właśnie rodzaj mieszanki betonowej opisanej powyżej, a drugi to uzbrojenie ścian, dna, a nawet pokrywy stalowym profilem. Jest to metalowa konstrukcja, kratownica z prętów o dużej średnicy. Zdajemy sobie sprawę, co będą musiały znieść, dlatego stosujemy stal żebrowaną lepiej przenoszącą obciążenia i zabezpieczoną przed korozją. Jest to celowe i dokładnie przemyślane działanie pozwalające mieć pewność, że nasze zbiorniki bezodpływowe sprawdzą się w każdych warunkach użytkowania. Wiemy, że oprócz zmiennej i często ekstremalnej pogody, dużej wilgotności czy zmian temperatury, betonowe szambo gwarantuje niewrażliwość na:

  • obciążenia mechaniczne, których dłuższe działanie skutkuje stopniowym pękaniem betonu. Przyczyn tego jest wiele, lecz najczęściej takie zniszczenia powoduje po prostu ciężar ziemi ze wszystkich stron naciskającej na szambo. Nie należy jednak lekceważyć też innych obciążeń, zwłaszcza pojazdów parkujących bezpośrednio nad nim oraz wód gruntowych. To drugie zagrożenie również prowadzi do naruszenia struktury szamba, a jeśli jest ono z tworzywa sztucznego, to istnieje poważne ryzyko utraty szczelności. Nie dotyczy to na szczęście modeli betonowych, których konstrukcja jest na to całkowicie odporna;
  • szkodliwe składniki ścieków, pełne substancji chemicznych i niebezpiecznych drobnoustrojów. Znajdziemy w nich tłuszcze, kwasy, związki chloru, fosforu, grzyby, pleśń, bakterie oraz wirusy. Jak widać zagrożenie, jest bardzo poważne, musimy więc jemu przeciwdziałać. Stosujemy domieszki do betonu, dzięki którym te trujące i żrące materiały organiczne oraz chemikalia nie będą miały do niego dostępu.

Sto procent braku możliwości wycieku nieczystości z właściwie użytkowanego szamba

Kolejną i bezdyskusyjną, zaletą jest szczelność szamb, za którą także możemy ręczyć. Z naszej strony gwarantujemy ich mocną konstrukcję zamkniętą betonową pokrywą skutecznie blokującą wyciek ścieków oraz pokrycie zbiornika warstwą materiału hydroizolacyjnego. Nie tylko zwiększa on szczelność, ale przy właściwie dobranym składzie daje dodatkową ochronę przed wymienionymi czynnikami biologicznymi i chemicznymi. O zachowanie szczelności szamba musi zadbać też sam jego użytkownik, stale pamiętając o jego prawidłowej eksploatacji. Nie jest ona na szczęście zbyt skomplikowana i przy zachowaniu pewnej regularności można sobie z tym poradzić bez pomocy fachowców. Wystarczy tylko dolewać do ścieków środki je oczyszczające i podobne używać do usuwania osadów z wnętrza zbiornika oraz udrażniania rur, aby uniknąć ich zapychania. Jednocześnie trzeba pamiętać, że zawartość, czyli ścieki muszą być usuwane, zanim zaczną grozić przelaniem się. Co ile dni należy to robić, zależy od pojemności szamba i liczby użytkowników, lecz zawsze musi się tym zająć firma dysponująca odpowiednim sprzętem.

Nowoczesne zaplecze techniczne ułatwiające transport oraz montaż dowolnego modelu szamba

Warunki bezawaryjnego użytkowania betonowego zbiornika na ścieki są już znane, czas więc zająć się jego transportem i montażem, także na terenie Szczecina. Dysponujemy samochodami ciężarowymi to umożliwiającymi i zapleczem technicznym ułatwiającym wykonanie podłączenia szamba do sieci kanalizacyjnej budynku. Zadbamy o wszystkie szczegóły, łącznie z dokładną kontrolą szczelności, aby na pewno uniknąć ewentualnych awarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w celu ustalenia terminu dostawy oraz zamontowania wybranego szamba.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany