Szamba Betonowe Pomorskie

herb województwa pomorskiego

Jeszcze do niedawna zbiorniki wykorzystywane do przechowywania ścieków były robione samodzielnie przez ich użytkowników. Nie stosowano do tego zbyt skomplikowanych materiałów i zazwyczaj stawiano prostą konstrukcję z betonowych kręgów, ustawionych pionowo na sobie w wykopie. Niemożliwe było niestety uzyskanie pełnej szczelności, a wyrastająca się zawartość w krótkim czasie zanieczyszczała otoczenie. Taką samoróbkę dało się rozpoznać ze sporej odległości właśnie po wyjątkowo nieprzyjemnym zapachu unoszącym się na danej posesji. Te czasy na szczęście już bezpowrotnie minęły i obecnie do przechowywania nieczystości używane są produkowane przemysłowo szamba betonowe, których szczelności absolutnie nic nie można zarzucić.

W jakiej sytuacji przyda się solidne, pojemne szambo albo inne mocne wyroby betonowe

Większość budynków, jakie widzimy w polskich miastach, również tych z województwa pomorskiego, jest już podłączona do zbiorczych systemów kanalizacyjnych. Większość to jednak nie wszystkie, dlatego właściciele tych nie podłączonych powinni zainteresować się naszą ofertą betonowych szamb. Nieskromnie mówiąc, możemy stwierdzić, że jesteśmy znani z ich produkcji, będąc jednym z liderów w tej branży, a nasze wyroby zyskują coraz większe uznanie. Staramy się zaspokajać wszelkie wymagania klientów, którym dajemy gwarancję otrzymania nie tylko najwyższej jakości szamba. Mogą także kupić inne produkty betonowe, a mamy dla nich między innymi:

  • kanały warsztatowe, czyli samochodowe, chętnie montowane w garażu, bez których żaden mechanik nie wyobraża sobie naprawy samochodu;
  • betonowe studzienki, a ich głównym zadaniem jest ochrona wodomierzy w sytuacji, gdy montowane są na dworze, a nie wewnątrz budynku;
  • zbiorniki w różnych pojemnościach, nawet do ponad 10 m3. Można w nich gromadzić wodę deszczową, lecz równie często rolnicy przechowują w nich nawozy naturalne.

Trwałość i solidność szamb betonowych gwarantująca brak problemów ze ściekami

Każdy, kto przy braku możliwości podłączenia domu do sieci kanalizacyjnych musi używać zbiornika bezodpływowego, chce, aby był on jak najtrwalszy. Tego nie zagwarantuje mu żadna konstrukcja z tworzywa sztucznego, a jedynie sprawdzona solidność i wytrzymałość szamba betonowego. Zrobionego z najlepszego materiału używanego od dawna w budownictwie, lecz nieustannie modernizowanego dla uzyskania jeszcze większej odporności. Gatunków stosowanych do produkcji szamb nie dobieramy na zasadzie przypadku, ale szukamy zaufanych dostawców. Tylko z takimi współpracujemy, wiedząc, że beton, jaki nam dostarczają, spełnia określone przez nas wcześniej normy jakościowe. Przestrzegamy ich bezwzględnie, stosując tę zasadę także przy doborze stali, z której robimy zbrojenie ścian, dna i pokrywy szamba. Wszystkie te elementy połączone ze sobą dają w rezultacie konstrukcje, z których na pewno nie wydostanie się ich niebezpieczna zawartość. Nie dojdzie więc do żadnego zatrucia środowiska, a w ogrodzie będzie czuć zapach kwiatów, a nie ścieków. Za szczelność odpowiada też pokrywa zbiornika, gruba, betonowa płyta idealnie dopasowana do jego otworu wlotowego.

Konstrukcja betonowego szamba skutecznie minimalizująca ryzyko jego awarii

Szamba, które produkujemy w szerokiej gamie modeli, przyciągają nabywców licznymi zaletami. Jedną z nich, naszym zdaniem najistotniejszą, jest właśnie ich wzmocniona konstrukcja. Robimy ją w postaci jednolitego, monolitycznego odlewu, a jego grube ściany mające wewnątrz zbrojenie cechuje podwyższona wytrzymałość na:

  • uszkodzenia mechaniczne i to właśnie przed nimi szczególnie dokładnie zabezpieczamy zbiorniki na ścieki. Mamy dzięki temu pewność, że nie grozi im kruszenie się betonu pod wpływem nacisku ziemi czy innych obciążeń. Wszystkie szamba z naszej oferty można bez żadnego ryzyka umieścić pod parkingiem znajdującym się przy domu lub pod prowadzącym do niego podjazdem. Nie zagraża im też ewentualne działanie wód gruntowych, niepowodujące ich przemieszczania, czemu skutecznie opiera się sam duży ciężar całości mogący sięgać od kilku do kilkunastu ton;
  • naruszenia całości konstrukcji spowodowanego przez substancje chemiczne. Jest to głównie kruszenie się, czyli erozja betonu, o tyle groźna, że jej efektem może być pękanie ścian szamba. Przeciwdziałamy temu poprzez taki dobór składników betonu, aby temu skutecznie zapobiec;
  • żywe organizmy, pleśń, grzyby oraz bakterie, czyli normalną florę i faunę będącą naturalną częścią ziemi. Jednakże nie pozostaje ona bez wpływu na szambo, działając na nie zazwyczaj negatywnie. Skutki tego ponownie odczuwają betonowe ściany, w których znowu mogłoby dochodzić do procesów korozji, gdyby nie ich zabezpieczenie.

Wygoda użytkowania betonowego szamba wynikająca z jego bogatego wyposażenia standardowego oraz dodatkowego

Bezpieczeństwo i brak ryzyka wydostania się nieczystości to cechy szamb, z których jesteśmy dumni. Kolejną jest łatwość ich użytkowania, do czego wydatnie przyczynia się wyjątkowo bogate wyposażenie. Prawidłowe wykonanie montażu z pewnością ułatwią rury czy niezbędne złączki, ale to tylko część wyposażenia standardowego, jakie dołączamy do zakupionego zbiornika. Przyda się też kominek rewizyjny, betonowa nadstawka wysokości 50 cm, zabezpieczona szczelną pokrywą. Po zakopaniu szamba w ziemi wystaje ona ponad poziom gruntu, służąc do kontrolowania poziomu ścieków i dająca dostęp służbom zajmujących się ich usuwaniem. Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to polecamy zakup czujników alarmowych, elektronicznych urządzeń uruchamiających alarm w sytuacji, gdy nieczystości dochodzą do górnej granicy pojemności zbiornika. Miłośnicy starannie wypielęgnowanych ogrodów powinni zainteresować się z kolei szybkozłączką. Jest to praktyczny zawór mocowany do ogrodzenia pozwalający uniknąć wjazdu szambiarki na posesję, która może wypompować ścieki prosto z ulicy.

Szeroka oferta szamb dopasowana dokładnie pod niemałe wymagania każdego klienta

Całe to wyposażenie można dopasować do każdego modelu szamba, niezależnie od pojemności czy liczby komór. Wiemy, jak duże jest na nie zapotrzebowanie i sprzedajemy przede wszystkim zbiorniki jednokomorowe oraz dwukomorowe. Pierwszy wymaga cyklicznego opróżniania, będąc całkowicie bezodpływowym. Drugi zaś pozwoli, nie tylko zwolennikom rozwiązań ekologicznych, na oczyszczanie ścieków płynnych poprzez mieszanie ich ze specjalnymi preparatami. Dzięki temu nieczystości płynnych nie trzeba usuwać z pomocą samochodu asenizacyjnego, można odprowadzić je do gruntu systemem drenażu rozsączającego. Nabywca nie musi się również martwić, w jaki sposób dowieźć ciężkie betonowe szambo na miejsce jego montażu. Jest to praktycznie niemożliwe bez użycia samochodu ciężarowego, tak, jak montaż bez dźwigu lub podnośnika HDS. Mamy taki sprzęt i usługi transportu oraz podłączenia dostępne także dla odbiorców ze wszystkich miejscowości województwa pomorskiego. Zdecydowanie polecamy z nich skorzystać i zaoszczędzić sobie problemów z tym związanych, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt celem ustalenia wszystkich szczegółów dostawy i montażu. Zarezerwujemy optymalny termin, a nasi fachowcy dowiozą szambo, umieszczą je w wykopie i sprawnie przygotują do użycia. Gwarancja, jaką udzielamy, obejmuje nie tylko zbiornik, lecz także jego montaż. Wiemy jednocześnie, że zdarzają się czasami nieprzewidziane sytuacje losowe, awarie wymagające jak najszybszego usunięcia i zminimalizowania powodowanych nimi strat. Ich szybkim, profesjonalnym usunięciem zajmie się nasz serwis, ekipa prawdziwych fachowców pełniących dyżury przez całą dobę.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany