Szamba Betonowe Tarnów

herb miasta Tarnów

Tarnów to miasto malowniczo położone w województwie małopolskim, które tak, jak wiele innych miejscowości tego regionu Polski, podlega nieustannej rozbudowie. Jest to warunkowane zwiększającą się liczbą mieszkańców oraz ich przenoszeniem się z typowych osiedli bloków na tereny podmiejskie, spokojniejsze i pełne nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Mieszkanie w takim miejscu ma swoje niepodważalne zalety, jednak często oznacza również problemy ze zgodnym z przepisami odprowadzaniem ścieków. Trzeba je jednak bezwzględnie przestrzegać, pod groźbą wysokich kar nie tylko finansowych, dlatego, gdy budynku nie można podłączyć do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, należy usuwać nieczystości do pojemnego szamba betonowego. Różne ich modele znajdziecie w naszej ofercie, produkowane z najlepszych jakościowo materiałów, dostępne z bogatym wyposażeniem standardowym i dodatkowym.

Wiemy, jak produkować szamba betonowe spełniające wszystkie najwyższe normy

Szukając dowolnego produktu, wymagamy, aby zawsze był jak najwyższej jakości gwarantującej jego długie i bezproblemowe użytkowanie. Ta sama zasada dotyczy również szamb betonowych, a my nieustannie kierujemy się nią w naszej pracy, oferując wyroby spełniające jednocześnie najbardziej surowe normy. Określają je ściśle obowiązujące w tej kwestii przepisy, dlatego dokładnie testujemy każdy zbiornik przed oddaniem go w ręce przyszłego użytkownika, a wynik tych testów otrzymuje w formie dokumentacji zawierającej:

 • atest Państwowego Zakładu Higieny;
 • pełną ocenę techniczną szczelności szamba;
 • krajową ocenę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej;
 • dokumenty potwierdzające jakość użytych mieszanek betonowych;
 • gwarancję obejmującą zarówno szambo, jak i prace związane z jego podłączeniem.

Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie nie tylko na szamba, ale i inne konstrukcje betonowe, zajęliśmy się również ich produkcją i dlatego można u nas nabyć:

 • zbiorniki betonowe potrzebne do zbierania wody deszczowej lub przechowywania w nich np. płynnych nawozów organicznych;
 • studzienki do montażu wodomierzy, wymagane w sytuacji, kiedy niemożliwy jest montaż wewnątrz budynku, w którym będzie mierzone zużycie wody;
 • kanały warsztatowe, nazywane także samochodowymi. Produkujemy je w różnych rozmiarach, dopasowanych zarówno do potrzeb odbiorców, jak i dostępnego miejsca w ich garażach czy warsztatach mechanicznych.

W jaki sposób podchodzimy do kwestii projektowania i produkcji szamb betonowych

Wysoka jakość naszych szamb betonowych przez lata działalności zjednała nam licznych zaufanych klientów, do których obecnie mogą dołączyć również mieszkańcy Tarnowa i okolic tego pięknego miasta. Wiemy, jak ważne jest dla nich prawidłowe i niczym niezakłócone odprowadzanie ścieków z gospodarstwa domowego, dlatego niezwykle poważnie podchodzimy do projektowania oraz procesu produkcji zbiorników na nie przeznaczonych. Ich zaprojektowanie zlecamy wykwalifikowanym specjalistom z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a spod ich rąk wychodzą konstrukcje mogące oprzeć się wszystkim niekorzystnym czynnikom na nie działającym. Grubościenne, odporne na uszkodzenia monolityczne odlewy szamb powstają w naszych zakładach przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i z wykorzystaniem najlepszych na rynku materiałów. Używamy wyłącznie starannie wyselekcjonowanych gatunków betonu o podwyższonym współczynniku wodoszczelności, klas od B-25 do nawet B-40, dostarczanych przez renomowanych producentów. Z nich robimy nasze unikalne w składzie mieszanki betonowe, pełne dodatków pozwalających na znaczne podwyższenie najważniejszych fizycznych oraz chemicznych parametrów pracy betonu. Nadaje to szambu wyjątkowo dużą wytrzymałość na niemal każdy rodzaj uszkodzeń, z jakimi mógłby się zetknąć przez całe lata wkopania w ziemię.

Co nie jest w stanie uszkodzić naszych szamb betonowych:

 • duże ciężary znajdujące się bezpośrednio nad nimi. Oddziałują one na zbiornik w momencie, kiedy zostanie umieszczony w newralgicznym miejscu np. pod parkingiem, podjazdem czy drogą dojazdową do budynku. Zdarza się to stosunkowo często i dlatego wszystkie szamba mają specjalnie wzmacnianą konstrukcję, w której wnętrzu zatopiliśmy grube stalowe zbrojenie, pozwalające jej bezawaryjnie znieść również wielotonowy nacisk gruntu. Oprą się bez problemu również destrukcyjnemu wpływowi płynących wód gruntowych, niebędących w stanie przesunąć solidnego i masywnego betonowego szamba;
 • niebezpieczne związki chemiczne, zwłaszcza te silnie żrące, wchodzące w skład trzymanych w szambie ścieków i stanowiące bardzo poważne zagrożenie dla struktury betonu. Pod ich agresywnym wpływem mógłby on ulegać stopniowej korozji i zacząć kruszyć się, co w rezultacie prowadziłoby do pękania zbiornika i wycieku zawartości. Skutki tego byłyby trudne i kosztowne do usunięcia, dlatego tak starannie dobieramy skład mieszanki betonowej, dbając o zawartość w niej substancji zwiększających odporność na działanie między innymi kwasów;
 • czynniki biologiczne, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy, nie myśląc nawet o grzybach, bakteriach beztlenowych czy innych równie szkodliwych mikroorganizmach żyjących i rozwijających się w glebie. Osiadając na zewnętrznej powierzchni ścian szamba, stopniowo wnikają w strukturę betonu i mogą w ten sposób rozsadzać go od środka. Trzeba go więc przed tym skutecznie zabezpieczyć poprzez kolejne domieszki do betonu oraz pokrycie szamba bitumiczną masą, zawierającą takie same składniki. Uniemożliwia ona osiadanie wspomnianych mikroorganizmów, a dodatkowo uszczelnia całość, dokładnie wypełniając wszystkie szczeliny. Odpowiada za to również precyzyjne dopasowanie betonowej pokrywy, montowanej specjalnym klejem odpornym na wszelkie warunki atmosferyczne, łącznie ze zmianami temperatury.

Klienci nie muszą się już martwić o dowiezienie i montaż kupionego betonowego szamba

Masa typowego jedno lub dwukomorowego szamba betonowego zazwyczaj przekracza kilka lub kilkanaście ton, do jego przewiezienia jest więc potrzebny samochód ciężarowy o odpowiednio dobranej ładowności, wyposażony ponadto w dźwig lub podnośnik HDS. Zdecydowana większość klientów nie dysponuje takimi pojazdami, wprowadziliśmy więc do oferty usługę dowozu kupionego zbiornika po wcześniejszym ustaleniu szczegółów w telefonicznej rozmowie z naszymi doradcami. Zajmiemy się również montażem, co jest kolejną usługą cieszącą się coraz większą popularnością, a zamontowaniem szamba zajmują się nasi pracownicy, najlepsi specjaliści w tej branży. Nie tylko umieszczą je w przygotowanym na działce wykopie, dokonają też niezbędnych podłączeń, sprawdzą szczelność, a ich pracę cechuje wysoka dokładność wykonania. Ją także obejmuje gwarancja, podobnie jak dowolny model szamba wybrany z naszej oferty, a w razie potrzeby można skorzystać z profesjonalnej pomocy całodobowego serwisu.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany