Szamba Betonowe Warmińsko-Mazurskie

herb województwa warmińsko-mazurskiego

Nie każdy nowo budowany dom czy inny budynek, również użyteczności publicznej, może od razu zostać przyłączony do istniejących w danej miejscowości sieci kanalizacyjnych. Czasami ilość oraz wielkość powstających nowych osiedli mieszkaniowych uniemożliwia jednoczesną rozbudowę takiej infrastruktury, powstającej niestety o wiele później. Jest to najczęściej tak odległa przyszłość, że mieszkańcy muszą szybko znaleźć sposób, aby nie utonąć w produkowanych przez siebie ściekach. Wytwarzane są w ilościach wymagających odpowiedniego składowania, a ich dobowa produkcja może przekraczać nawet 100 litrów. Do przechowywania nieczystości nie wolno używać przypadkowych zbiorników, niespełniających z góry określonych norm bezpieczeństwa, grożących wylewem groźnej zawartości. Muszą to być zbiorniki atestowane, a spośród nich polecane są szamba betonowe, właśnie ze względu na swoją solidność i brak ryzyka wycieku.

Bezpieczeństwo użycia szamba betonowego wynikające z jego konstrukcji i użytych do niej materiałów

Jakiś czas temu w sklepach i marketach budowlanych pojawiły się szeroko reklamowane zbiorniki bezodpływowe produkowane nie z betonu, lecz tworzyw sztucznych. Jednakże po początkowym okresie zainteresowania, szybko okazało się, że nie mają takiej wytrzymałości, jak modele betonowe i są o wiele bardziej podatne na różnego typu uszkodzenia. Taka sytuacja była do przewidzenia, patrząc na parametry pracy właśnie betonu, jednego z najtrwalszych, najpowszechniej stosowanych materiałów i to nie tylko do produkcji szamb. W ich przypadku najważniejszym priorytetem jest ta wręcz unikalna trwałość, muszą bowiem służyć całe dziesięciolecia, czy nawet dłużej, niezmiennie zachowując stuprocentową szczelność. W zakładach produkcyjnych używamy wyłącznie starannie dobranych mieszanek betonowych, złożonych z najlepszych dostępnych na rynku składników, wybranych przez naszych specjalistów. Podstawą są oczywiście wodoszczelne gatunki betonu, pełne dodatków zmniejszających porowatość, dzięki czemu woda nie może wnikać do wnętrza ich struktury. Dodawane są do niego również inne domieszki, tak samo istotne z punktu widzenia trwałości powstającego szamba, odpowiedzialne właśnie za zwiększenie odporności fizycznej, biologicznej oraz chemicznej tego materiału. Receptura takiej mieszanki stanowi naszą dumę, wiemy bowiem, jak doskonale sprawdza się przez cały okres eksploatacji zbiornika. Drugą istotną kwestią, również wpływającą na jego wytrzymałość, jest sama konstrukcja, kształt pozwalający oprzeć się wielu niekorzystnym czynnikom zewnętrznym. Niemałe znaczenie ma tu też stalowa kratownica, mocne zbrojenie wewnątrz ścian, dna, a nawet pokrywy, zrobione z wysokogatunkowej stali, prętów spawanych praktycznie jeden przy drugim.

Prawidłowy wybór szamba warunkowany wieloma równie istotnymi czynnikami

Patrząc na ilość szamb betonowych znajdujących się w naszej ofercie, nie dziwi fakt, że klienci mogą mieć czasami kłopot z ich prawidłowym doborem. Mogą w tym pomóc nasi pracownicy, z którymi porozmawiacie dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie internetowej. Jak łatwo zauważycie, sprzedawane zbiorniki dzielą się na dwie podstawowe grupy:

  • szamba jednokomorowe, idealne dla użytkowników, którzy ze względu na wielkość działki nie mogą przeznaczyć na nie zbyt dużo miejsca. Ten typ szamb, oprócz niewielkich, kompaktowych rozmiarów, charakteryzuje się też tylko jednym otworem rewizyjnym, czyli wlotowym. Jest jednocześnie całkowicie bezodpływowy, co oznacza, że przechowane w nim ścieki muszą być usuwane w całości przez wynajęty do tego samochód asenizacyjny i jest to jednym dozwolonym sposobem ich wywozu. Może to nieco podrażać koszty eksploatacji takiego zbiornika, co jednak w pewnym stopniu rekompensuje niższa cena zakupu i wykonania montażu;
  • szamba dwukomorowe, zdecydowanie bardziej praktyczne, na co największy wpływ ma właśnie ich wewnętrzny podział na dwie części, które oddziela od siebie betonowa przegroda. W tego typu szambie ścieki o większej masie, czyli po prostu stałe, zatrzymują się w pierwszej komorze, a płynne, zazwyczaj w większej ilości, przelewają się swobodnie do drugiej komory. Ktoś mógłby zapytać po co, dlatego od razu wyjaśniamy, że nieczystości płynne można poddać procesom oczyszczania, tak dokładnemu, że jego rezultatem jest całkowite przetworzenie w wodę. Nie zalecamy co prawda jej pić, lecz usunięcie do gruntu czy rowu melioracyjnego nie będzie stwarzało żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego. Szambo dwukomorowe ma jeszcze jedną niepodważalną zaletę, obsługa szambiarki musi opróżniać tylko pierwszą jego komorę, wzywa się więc ją rzadziej, a koszty wynajęcia są znacząco niższe. Pewną wadą jest z kolei konieczność przeznaczenia większej przestrzeni na zamontowanie zbiornika wraz z całym towarzyszącym mu osprzętem.

Inne, często podkreślane przez użytkowników zalety szamb betonowych, którym nie da się zaprzeczyć

Powyższe przykłady jasno i wyraźnie wskazują na przewagę szamb betonowych nad swoimi plastikowymi odpowiednikami, które nie mają szans przetrwać tak długiego użytkowania w różnych warunkach. Ich przemyślana, wzmacniana konstrukcja zachowuje stuprocentową szczelność niezależnie od czynników zewnętrznych na nią działających, którymi mogą być:

  • różne obciążenia, ciężary naciskające ze wszystkich stron na szambo, takie jak grunt, wyposażenie działki znajdujące się na powierzchni lub parkujące tam samochody, niejednokrotnie nawet ciężarowe o sporej masie;
  • wody gruntowe, spotykane w dużych ilościach również w województwie warmińsko-mazurskim, nie bez przyczyny nazywanym „krainą tysiąca jezior”. One również wywierają olbrzymi nacisk na ściany zbiornika, co w niesprzyjających warunkach mogłoby nawet prowadzić do jego przesuwania. Na szczęście w przypadku szamba z betonu jest to po prostu niemożliwe, nie pozwala na to jego sam ciężar wynoszący co najmniej kilka ton;
  • substancje chemiczne, pochodzące głównie ze ścieków, żrące i agresywne w działaniu, wróg nieosłoniętego przed nimi betonu i metalowych części szamba. Nasze konstrukcje starannie przed nimi zabezpieczyliśmy, przede wszystkim dodatkami do mieszanki betonowej i ochronną powłoką z materiału bitumicznego pokrywającą cały zbiornik;
  • mikroorganizmy żyjące w glebie i stanowiące jej integralną część, takie jak grzyby czy pleśnie osadzające się na zewnętrznych powierzchniach ścian szamba. Nie są jednak w stanie spowodować przy tym żadnych uszkodzeń, skutecznie odpychane przez kolejne składniki mieszane z betonem.

Dużą zaletą betonowych szamb jest też łatwość ich obsługi, nie wymagają bowiem żadnych specjalnych zabiegów poza wspomnianym usuwaniem zawartości oraz regularnym czyszczeniem. Zalecamy zawsze pamiętać o tej drugiej kwestii, brak regularnej konserwacji prowadzi nie tylko do gromadzenia się dużych ilości osadów, lecz przede wszystkim do zatkania rur prowadzących od domowej instalacji kanalizacyjnej do wnętrza zbiornika. Konserwacja jest wbrew pozorom bardzo prosta, wystarczy raz na jakiś czas wlewać do instalacji preparaty oczyszczające, biologiczne i chemiczne. Poradzą sobie one nawet z największymi i najtwardszymi osadami, a wszystkie rury zawsze będą w pełni drożne.

Transport na terenie wszystkich województw realizowany nawet tego samego dnia

W naszej firmie można nabyć nie tylko betonowe szambo w pełni zgodne z tym, czego oczekuje po nim klient. Dowieziemy mu je również i to nie tylko do miejscowości położonych w województwie warmińsko-mazurskim. Po uprzednim uzgodnieniu, usługi transportu są realizowane na terenie całego kraju, a w wielu przypadkach nawet tego samego dnia, co zależy od rodzaju wybranego zbiornika oraz odległości, na jaką mamy go przewieźć. Służymy także pomocą w montażu, umieszczeniu szamba w wykopie i wykonaniu kompleksowych podłączeń, na co również udzielamy gwarancji, tak jak na sam zbiornik. Tę usługę realizują nasi doświadczeni fachowcy, można więc być pewnym poprawności wykonania wszystkich prac.

Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany