Szamba Betonowe Śląskie

herb województwa śląskiego

Beton to materiał budowlany znajdujący od dawna zastosowanie w wielu praktycznych konstrukcjach, a jedną z nich są szamba betonowe. Te pojemne zbiorniki są nadal powszechnie używane wszędzie tam, gdzie nie ma innych możliwości odprowadzania ścieków. W obecnych czasach może się to wydawać co najmniej dziwne, jednak w wielu miastach tempo powstawania nowych domów jest większe niż rozbudowa sieci kanalizacyjnych. Od tego problemu nie jest wolne także województwo śląskie, którego mieszkańcom z przyjemnością prezentujemy naszą ofertę szamb betonowych. Te pojemne zbiorniki raz na zawsze uwolnią ich od zmartwień, w jaki sposób przechowywać ścieki, aby mieć przy tym pełne poczucie bezpieczeństwa.

Jakie dokumenty dołączamy do betonowych szamb przeznaczonych do sprzedaży

Używane dawniej typy zbiorników bezodpływowych znacznie różniły się od tych, które obecnie mamy w ofercie. Nie są to archaiczne, proste, nieszczelne i prymitywne konstrukcje z ułożonych pionowo betonowych kręgów, lecz nowoczesne szamba zgodne z obowiązującymi normami jakościowymi. Muszą je bezwzględnie spełniać, jest to bowiem niezbędny warunek dopuszczający je do sprzedaży w Polsce i całej Unii Europejskiej. Właśnie dlatego przeprowadzamy wnikliwe testy naszych szamb we wszystkich fazach produkcji, co potwierdza kompletna i niezbędna dokumentacja techniczna, jaką otrzymują po ich zakończeniu. Dołączamy ją do każdego zbiornika, a w jej skład wchodzi między innymi:

 • atest Państwowego Zakładu Higieny, poświadczający spełnianie aktualnie obowiązujących norm higienicznych;
 • świadectwo aprobaty technicznej ITB, oceniające właściwości użytkowe szamba betonowego;
 • ocena techniczna szczelności, która w przypadku naszych produktów zawsze jest pozytywna.

Czym różni się szambo jednokomorowe od modelu dwukomorowego

Szukając konkretnego zbiornika bezodpływowego, również na naszej stronie, warto wiedzieć, czym różnią się od siebie podstawowe ich modele. Jak łatwo można zauważyć, sprzedajemy głównie dwa, cieszące się największym zainteresowaniem, a są to:

 • szamba w wersji jednokomorowej, produkowane w kilku pojemnościach, począwszy od 1 aż do 12 metrów sześciennych. Jest ich więc stosunkowo duży wybór, pozwalający na bezproblemowe dopasowanie go do potrzeb odbiorcy. Musimy jednocześnie zaznaczyć, że są to zbiorniki bezodpływowe, trzeba więc pamiętać, że należy wypompowywać ich zawartość w całości i to dosyć często. W przypadku mniejszych modeli musi się to odbywać nawet co dwa tygodnie albo i częściej;
 • szamba składające się z dwóch odrębnych komór, w których betonowa przegroda, gruba na ponad 10 cm, oddziela od siebie nieczystości stałe i ciekłe. Ma to swoje uzasadnienie praktyczne, bo firma wywożąca ścieki usuwa tylko te pierwsze, co daje wymierne oszczędności finansowe, kosztów korzystania z jej usług. Ścieki płynne użytkownik może w znacznym stopniu oczyszczać samodzielnie, kupując preparaty z żywymi bakteriami i po prostu wlewając je do środka swojego szamba. Inne, które także warto co jakiś czas stosować, to środki czyszczące zbiornik oraz rury z osadzających się tam zanieczyszczeń.

Jakie uszkodzenia jest w stanie wytrzymać konstrukcja szamba betonowego

Klienci ze wszystkich miejsc Polski, w których sprzedajemy nasze szamba i inne produkty betonowe, kanały samochodowe czy studzienki wodomierzowe, oczekują od nich wysokiej trwałości i odporności. Musi być ona zdecydowanie wyższa niż zbiorników plastikowych, w których również można gromadzić ścieki. My jednak stanowczo zalecamy użycie do tego modeli betonowych, a materiały, z jakich je robimy, są w stanie znieść o wiele więcej niż tworzywa sztuczne. Jesteśmy tego pewni, bo stosowany przez nas beton pochodzi od najlepszych producentów, do których mamy pełne zaufanie. Jeszcze nigdy nas nie zawiedli i z tego, co nam dostarczają, powstają mieszanki betonowe nadające szambom wytrzymałość na:

 • ciężar masywnych przedmiotów mogących znajdować się nad szambem umieszczonym w ziemi. Działa na nie nie tylko nacisk samochodów czy części wyposażenia stojących w ogrodzie. Do uszkodzenia niewłaściwie zabezpieczonego zbiornika może się też przyczynić nacisk gruntu, lecz ochronią go przed tym grube ściany oraz ich stalowe zbrojenie. Wytrzymają także siłę naporu wód gruntowych, a zawsze stabilne szambo pozostanie na miejscu utrzymywane jedynie swoją wielotonową masą;
 • każde, nawet ekstremalne warunki atmosferyczne, duże dobowe wahania temperatury albo podwyższony poziom wilgotności, za co odpowiada specjalny skład używanych przez nas mieszanek betonowych. Odporny na to jest również klej służący do montażu pokrywy szamba, nigdy nietracący swoich właściwości;
 • skład ścieków, zarówno biologiczny, jak i chemiczny. Stopień agresywności działania tych czynników jest tak wysoki, że bardzo szybko prowadzi do zniszczenia struktury betonu. Staje się to automatycznie przyczyną następnego problemu, utraty szczelności szamba, co skutkuje zazwyczaj skażeniem danej działki, a nawet innych, położonych w jej sąsiedztwie. W przypadku naszych szamb jest to niemożliwe i przy prawidłowej eksploatacji nie wydostanie się z nich nawet kropla niebezpiecznej, bardzo trującej zawartości.

Co możemy zaoferować razem z zakupionym szambem betonowym

Szambo, chociaż samo w sobie trwałe i solidne, wymaga jednak właściwie przeprowadzonego montażu. Od tego bezpośrednio zależy wygoda jego użytkowania, a my dodajemy od siebie wszystko, co ułatwia podłączenie do domowej instalacji kanalizacyjnej. Są to między innymi takie elementy jak:

 • pokrywa zewnętrzna, betonowa i zbrojona, tak jak cała reszta zbiornika dołączana wraz ze wspomnianym klejem potrzebnym do jej montażu;
 • kominki rewizyjne albo inspekcyjne, bo używane są wymiennie te dwie nazwy, a ich liczba zależy od ilości komór szamba. W pakiecie jest zazwyczaj jeden, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić kolejną taką betonową nadstawkę. Tym, którzy nie wiedzą, do czego służy, wyjaśniamy, że po otwarciu zamykającego ją włazu mamy łatwy dostęp do wnętrza zbiornika. Możemy więc sprawdzić poziom ścieków lub podłączyć urządzenia je wypompowujące;
 • bogate wyposażenie dodatkowe, którego nie dołączamy w standardzie, ale którym warto się zainteresować. Najprzydatniejszy będzie z pewnością czujnik montowany w szambie, tuż przy górnej granicy jego pojemności. W przypadku, gdy poziom ścieków zbliża się do tej wartości granicznej, włącza się głośny alarm. Drugim elementem wyposażenia ułatwiającym obsługę, jest układ złożony z rur ssących prowadzących ze zbiornika do ogrodzenia. Na nim montuje się zawór końcowy tzw. szybkozłączkę i już samochód asenizacyjny będzie mógł opróżniać szambo z ulicy, bez wjazdu na posesję klienta. Jeśli zaś niewygodny w użyciu jest ciężki betonowy właz zamykający kominek rewizyjny, to zawsze można zmienić go na lżejszą, żeliwną wersję.

O czym trzeba pamiętać przed wykonaniem montażu szamba

Naszych klientów, także tych nowych z województwa śląskiego, gdzie dotarliśmy z ofertą, zachęcamy także do skorzystania z ciągle poszerzanego pakietu usług. Oferujemy przywiezienie kupionego szamba dokładnie w uzgodnionym wcześniej dniu i pomoc w montażu, która zwalnia z tego obowiązku nabywcę. W jego gestii pozostaje tylko wykopanie dołu pod zbiornik, a dla ułatwienia jego wymiary prezentujemy na naszej stronie internetowej. Zalecamy zwiększenie ich o około pół metra z każdej strony, co ułatwi dojście dla montażystów. Dzięki temu uda się im szybciej skończyć wszystkie prace i dokładnie skontrolować szczelność całej instalacji. Bezpieczeństwo to dla nas sprawa priorytetowa i chcemy w ten sposób zaoszczędzić kłopotów przyszłym użytkownikom naszych szamb. Potwierdzają to także pozytywne opinie klientów, chwalących sobie zakupione i używane produkty, które oprócz wieloletniej gwarancji są też objęte profesjonalnym, całodobowym serwisem. Nie należy więc się obawiać ewentualnych problemów ponieważ nasi serwisanci usuną je w krótkim czasie. Nasze wyroby są jednak tak wysokiej jakości, że jakiekolwiek awarie zdarzają się niezwykle rzadko i zazwyczaj nie wpływają w istotny sposób na bezpieczeństwo użycia szamba.

Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany