Szamba Betonowe Opolskie

herb województwa opolskiego

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak dużą ilość ścieków może w ciągu doby wytworzyć jeden mieszkaniec niewielkiego domu jednorodzinnego? Podejrzewamy, że nie, spieszymy więc z odpowiedzią, że w wielu przypadkach może ona przekraczać nawet 100 – 150 l, wymagając sprawnego i stuprocentowo bezpiecznego odprowadzenia. Zazwyczaj nie ma z tym większego kłopotu, ponieważ wszystkie nieczystości spływają do sieci kanalizacyjnej, lecz zaczyna się on w momencie, gdy dom nie został do niej podłączony. Nie będziemy wnikać, jakie są tego przyczyny, najczęściej jest to po prostu brak odpowiedniej infrastruktury na danym osiedlu, co dzieje się w wielu województwach naszego kraju, także w opolskim. Należy tutaj przede wszystkim jak najprędzej znaleźć rozwiązanie, a rekomendowanym przez specjalistów jest zastosowanie odpowiedniej wielkości zbiornika służącego do przechowywania ścieków, czyli szamba betonowego.

Zalety zastosowania szamba betonowego do przechowywania w nim ścieków

Ten rodzaj zbiorników bezodpływowych jest naszym zdaniem jedynym logicznym rozwiązaniem problemu produkowanych w domu nieczystości w sytuacji, kiedy nie można skorzystać ze zbiorczych sieci odprowadzania. Produkowane są różne ich typy, jednakże w powszechnym użyciu są głównie szamba betonowe i to nie bez uzasadnionych powodów. Pierwszym, jaki warto uwzględnić, jest sam materiał, z którego zrobiono szambo, nie lekkie i podatne na uszkodzenia tworzywo sztuczne, lecz beton, wyjątkowo odporny i trwały. Znajduje on swoje zastosowanie w produkcji takich zbiorników już od wielu lat, a ten, jaki my używamy, jest mieszanką specjalnych gatunków betonu z równie starannie dobranymi dodatkami. Ich użycie ma na celu podniesienie najważniejszych parametrów pracy tego materiału, jego właściwości fizycznych oraz chemicznych. Zrobione z niego szambo charakteryzuje się więc wytrzymałością porównywalną z monolityczną bryłą betonu, czemu sprzyjają też zastosowane wzmocnienia w postaci zbrojenia całej konstrukcji stalowymi prętami. Pozwala to na oparcie się niemal każdemu rodzajowi uszkodzeń, na jakie może zostać narażona.

Rodzaje uszkodzeń, które na pewno nie zaszkodzą produkowanym przez nas szambom:

  • mechaniczne, a dochodzi do nich z rozmaitych przyczyn, spośród których najczęstsza to siły nacisku bezpośrednio oddziałujące na szambo. Po wkopaniu go w ziemię trzeba liczyć się z masą naciskającej na nie gleby, sięgającej wielu ton, a tak samo działają inne ciężary, często znajdujące się nad zbiornikiem. Mogą to być np. samochody, w sytuacji, kiedy umieścimy go pod parkingiem, wykorzystując jedyne aktualnie dostępne miejsce do jego montażu. Grube ściany w połączeniu ze stalowym wzmocnieniem nie poddadzą się tym naciskom, znosząc także działanie płynących wód gruntowych, największego zagrożenia dla lekkich konstrukcji plastikowych;
  • chemiczne, których przyczyną są głównie związki znajdujące się w ściekach, a ich bardzo agresywne działanie niszczy betonowe ściany szamba, często w stopniu prowadzącym do ich pękania. Jest to niezwykle niebezpieczne, może bowiem spowodować nieobliczalny w skutkach wyciek, dlatego do betonu dodajemy substancje czyniące go bardziej odpornym na wszystkie żrące związki chemiczne. Nie mieszamy ich jednak tylko z betonem, wchodzą także w skład bitumicznej masy nakładanej na całą zewnętrzną powierzchnię szamba. Dzięki temu szkodliwa chemia nie wnika w jego konstrukcję, a izolbetowa powłoka stanowi również dodatkową warstwę uszczelniającą;
  • biologiczne, co brzmi może dziwnie, lecz mamy tu na myśli przyspieszoną korozję betonu, do czego dochodzi w wyniku oddziaływania czynników natury biologicznej. Są to przede wszystkim bakterie beztlenowe oraz powstałe tam grzyby i pleśnie, których siła niszcząca jest porównywalna nawet ze żrącymi związkami chemicznymi. Wnikają one w ściany szamba i rozrastając się, tak samo powodują jego kruszenie się, dlatego kolejnymi składnikami dodawanymi do mieszanki betonowej są substancje odporne na działanie całej flory i fauny rozwijającej się w glebie.

Na który model betonowego szamba warto się zdecydować i w jaki sposób prawidłowo je użytkować

Jak widać na powyższych przykładach, zalety szamb betonowych są praktycznie nie do podważenia, nie dziwi więc fakt, że znajdują więcej nabywców niż zbiorniki produkowane z użyciem tworzyw sztucznych. Wytrzymałości zbrojonego betonu praktycznie nic nie jest w stanie dorównać, jednakże kolejnym krokiem jest wybór właściwego modelu szamba, który zawsze powinien być dokładnie przemyślany. Najważniejszym kryterium, jakie trzeba wziąć pod uwagę, jest jego wielkość uwzględniająca ilość przestrzeni dostępnej na montaż. Chociaż nie jest on zbyt skomplikowany, a my chętnie służymy pomocą w jego przeprowadzeniu, to jednak konieczne będzie przygotowanie wykopu dopasowanego do rozmiarów zbiornika. Można je znaleźć na naszej stronie internetowej, a w razie potrzeby zadzwonić i dopytać się doradców. Kolejny czynnik, o wiele bardziej istotny, to pojemność, uwzględniająca z kolei liczbę użytkowników. Do wyboru jest wiele modeli o pojemnościach nawet 12 m3, między innymi takich jak:

  • szamba jednokomorowe, których rozmiary pozwalają na prawie swobodny montaż nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, z jednoczesnym zachowaniem ich sporej pojemności. Kupując je, trzeba się jednak liczyć z tym, że są całkowicie bezodpływowe i należy stosunkowo często usuwać ich zawartość, pamiętając jednocześnie, że nie można tego robić samodzielnie. Usuwaniem ścieków muszą zająć się specjaliści od ich bezpiecznego wywozu i dalszej utylizacji, a do transportu trzeba używać samochodów asenizacyjnych, bardziej znanych pod prostą nazwą szambiarek;
  • szamba dwukomorowe, zalecane przez fachowców w tej dziedzinie i najczęściej kupowane spośród wszystkich modeli znajdujących się w naszej ofercie. Cieszą się uznaniem przede wszystkim ze względu na swoją wysoką funkcjonalność, podział wnętrza na dwie części, a dzięki temu nie mieszają się ze sobą dwa rodzaje ścieków. Te stałe pozostają w mniejszej, pierwszej komorze, a płynne przepływają przez rurę zamontowaną w przegrodzie, do większej, drugiej części zbiornika. Jego użytkownik dostaje więc możliwość ich oczyszczania i to w bardzo dużym stopniu, dającym w rezultacie wodę, która usunięta do gruntu nie spowoduje żadnego skażenia. Uzyskanie takich spektakularnych efektów umożliwiają środki czyszczące o działaniu opartym na sile żywych kultur bakterii, które mają w składzie.

Samo użytkowanie szamba nie jest skomplikowane, jedyne co trzeba robić, to wypompowywać jego zawartość w czasie dokładnie określonym w dołączonej instrukcji oraz wlewać do niego preparaty oczyszczające. Usuwają one wszystkie zanieczyszczenia, osady ze ścian zbiornika, udrażniają rury, a dodatkowo neutralizują też nieprzyjemne zapachy. Oczywiście z każdym modelem, jedno czy dwukomorowym, nabywca otrzymuje kompletne wyposażenie, w skład którego wchodzi pokrywa zamykająca otwór wlotowy szamba. Jest ona tak samo wzmacniana, a za szczelność odpowiada również sposób jej montażu, do czego używa się kleju doskonale znoszącego każde warunki atmosferyczne. Na pokrywie montujemy kominek rewizyjny, którego zadaniem jest ułatwienie sprawdzenia poziomu ścieków, a po zdjęciu włazu mamy także dobry dostęp do wnętrza szamba.

Dowóz oraz montaż szamba możliwy do zrealizowania na terenie całego kraju

Nasi klienci oczekują od nas nie tylko najlepszych na rynku szamb, ale i usług ich transportu oraz montażu, o którym wspomnieliśmy już powyżej, z czym często nie są w stanie sami sobie poradzić. Są one dostępne dla odbiorców nie tylko z województwa opolskiego, realizujemy je po uprzednim ustaleniu szczegółów także w innych częściach kraju. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się doradcą, a nasi pracownicy przywiozą zbiornik, sprawnie wykonają jego podłączenie, a wszystko obejmujemy wieloletnią gwarancją. W razie potrzeby pod tym samym numerem telefonu czuwa nasz serwis, dostępny przez całą dobę. Odwiedzając stronę internetową, możecie się również zapoznać z innymi betonowymi produktami:

  • studzienkami wodomierzy, stosowanymi w sytuacji, kiedy te delikatne urządzenia mierzące poziom zużytej wody można zamontować tylko na zewnątrz budynku;
  • kanałami warsztatowymi, zwanymi też samochodowymi, dającymi swobodny dostęp do dolnej części każdego naprawianego pojazdu mechanicznego;
  • zbiornikami o różnych pojemnościach, nadającymi się do przechowywania zarówno wody deszczowej, jak i przydatnych w ogrodzie płynnych nawozów organicznych.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany