Szamba Betonowe Podkarpackie

herb województwo podkarpackie

Województwo podkarpackie wręcz zachęca do osiedlenia się tutaj i budowy swojego domu w jednej z licznych, atrakcyjnie położonych miejscowości tego górzystego regionu Polski. Zamieszkanie w otoczeniu pięknej przyrody, koniecznie z widokiem na góry to marzenie wielu rodzin, lecz jednocześnie problem, w jaki sposób prawidłowo odprowadzać ścieki z miejsca, gdzie często nie ma doprowadzonych zbiorczych sieci kanalizacyjnych. Rozwiązań, jakie można by w takim przypadku zastosować, nie ma wiele i jedynym logicznym sposobem pozbycia się z domu tego typu odpadów jest użycie odpowiednio pojemnego szamba betonowego. Takie zbiorniki produkujemy od lat, a to województwo dołączyło obecnie do naszej sieci sprzedaży, stale rozwijanej na terenie całego kraju. W ofercie znajdziecie nie tylko szamba, lecz również betonowe studzienki wodomierzy, kanały samochodowe oraz zbiorniki na deszczówkę.

Nowoczesne betonowe szamba odpowiadające wszystkim obowiązującym normom

Produkcja szamb betonowych to zajęcie wymagające wcześniejszego nabrania odpowiednio dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Zdobywa się je przez lata działalności, nieustannie rozwijając bazę maszynową, szkoląc pracowników i znajdując materiały najwyższej jakości w pełni odpowiadające surowym normom obowiązującym na terenie naszego kraju. Pozwala to na stworzenie najlepszych na rynku szamb, nowoczesnych, trwałych i odpornych konstrukcji cieszących się uznaniem rosnącej liczby odbiorców. Cały proces zaczyna się od projektu zbiornika, który musi zostać sporządzony przez wykwalifikowanego specjalistę, inżyniera umiejącego prawidłowo obliczyć jego wszystkie przyszłe parametry pracy. Efektem jest monolityczny odlew, do zrobienia którego używamy materiału powstałego z najlepszych gatunków wodoodpornych betonów zmieszanych z dodatkami, dzięki którym zyskuje najwyższy poziom wytrzymałości. Używamy betonów klasy B-25 albo B-40, a substancje do nich dodawane powstają z kolei w wyniku wieloletnich doświadczeń laboratoryjnych. Wszystko to sprawia, że nasze szamba nie tylko są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, ale mają też wymagane prawem dokumenty, pozwalające na ich sprzedaż i użycie także w innych krajach Unii Europejskiej.

Wiemy, co zrobić, aby szambo betonowe zniosło każde możliwe warunki użytkowania

Umieszczone w ziemi szambo jest nieustannie narażone na możliwość wystąpienia najróżniejszych uszkodzeń, dlatego powinno wcześniej zostać właściwie przed nimi zabezpieczone. Robi się to na wiele sposobów, lecz najistotniejsze jest wzmocnienie konstrukcji zbiornika, do czego służy metalowe zbrojenie zatapiane w jego dnie, ścianach, a nawet w zamykającej go pokrywie. Stalowa kratownica, złożona z połączonych ze sobą prętów o dużej średnicy, zwiększa przede wszystkim wytrzymałość mechaniczną, co ma niebagatelne znaczenie właśnie w tej części kraju. W województwie podkarpackim szamba są często montowane w miejscu o dużym nachyleniu terenu, czyli tam, gdzie musimy się liczyć z działaniem wód gruntowych. Wzmocniony ciężki zbiornik jest w stanie znieść nawet silny ich napór i to zazwyczaj bez potrzeby mocowania go do podłoża, chociaż w takim terenie nie zaszkodzi tego zrobić. Wody gruntowe to nie jedyny niekorzystny czynnik, jaki zniesie każde produkowane przez nas szambo i jest też odporne na:

  • sam nacisk gruntu, większy niż może się nam wydawać, a dowodem tego jest szybkość, z jaką prowadzi np. do uszkodzenia zbiornika z tworzywa sztucznego, zgniatając jego ściany i powodując ich pękanie. Beton jest zdecydowanie bardziej odpornym na to materiałem, a sprzyja temu jego dodatkowe usztywnienie, czyli przedstawione wyżej stalowe zbrojenie. Można więc takie szambo zamontować wszędzie tam, gdzie będą na nie działały duże obciążenia i nie obawiać się, że ulegnie przy tym jakiemuś uszkodzeniu;
  • możliwe zniszczenia powodowane przez składniki chemiczne ścieków, przeważnie te o typowo żrącym działaniu, stające się często przyczyną korozji betonu, oczywiście tylko wtedy, kiedy nie jest prawidłowo chroniony. Najlepszym, zalecanym i stosowanym również przez nas sposobem jego zabezpieczenia, jest takie dobranie składu mieszanki, aby stała się całkowicie kwasoodporna;
  • składniki biologiczne, tym razem zawarte nie tylko w ściekach, lecz również w glebie, gdzie powstały, jako efekt przebiegu zachodzących tam naturalnych procesów. Nie lekceważymy grzybów, bakterii czy pleśni, wiemy, jak negatywnie wpływają na ściany szamba i dlatego do mieszanki dodajemy substancje skutecznie je neutralizujące.

Jakie inne niepodważalne zalety szamb betonowych zachęcają klientów do ich zakupu

Odporność na uszkodzenia oraz trwałość to z cechy, które już są wystarczającą zachętą do zakupu i użytkowania betonowego szamba. Jednakże nie tylko tego wymagają od nas klienci. Ich potrzeby w tym zakresie sprawiły, że z dumą możemy podkreślić jeszcze inne niepodważalne zalety naszych szamb, takie jak:

  • duży wybór modeli zbiorników zróżnicowanych pod względem wielkości i pojemności, dzięki czemu bez problemu uda się je dopasować do realnych potrzeb klienta, przede wszystkim ilości ścieków, jakie codziennie będą do niego odprowadzane. Dlatego w naszej ofercie znajdują się jednakowo niewielkie szamba jednokomorowe, spełniające wymagania niewielkiej, zaledwie kilkuosobowej rodziny oraz szamba dwukomorowe, a nawet większe. Je szczególnie polecamy, wiedząc, jak ważne w dzisiejszych czasach jest życie zgodne z zasadami ekologii pozwalającej chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami. Zbiornik dwukomorowy umożliwia użytkownikowi skuteczne oczyszczanie ścieków płynnych, z których po pewnym czasie zostają usunięte wszystkie niebezpieczne substancje. Powstałą wodę można już bezpiecznie odprowadzić do ziemi nie stwarzając przy tym żadnego ryzyka jej skażenia;
  • bogate wyposażenie i to nie tylko to standardowe, lecz również dużą ilość wysoce praktycznych dodatków, dzięki którym korzystanie z szamba nie będzie sprawiało żadnych problemów. Do każdego modelu dodajemy w pakiecie betonową pokrywę, nadstawkę, czyli kominek inspekcyjny dający możliwość sprawdzania poziomu ścieków i łatwy dostęp do wnętrza zbiornika oraz wszystko, co jest potrzebne do jego montażu. W pakiecie dodatkowym klient może dokupić przede wszystkim czujnik z alarmem sygnalizującym możliwość wycieku czy lekką żeliwną pokrywę, która warto zastąpić tę betonową zamykającą kominek rewizyjny. Sporym zainteresowaniem cieszy się też szybkozłączka mocowana do ogrodzenia działki i połączona z szambem za pomocą rur ssących. Daje to możliwość usuwania ścieków z ulicy, co pozwoli uniknąć ewentualnych zniszczeń powodowanych przez ciężką szambiarkę wjeżdżającą na posesję.

Pakiet usług cieszący się takim samym zainteresowanie odbiorców z całego kraju

Nie da się ukryć, że betonowe szambo nie należy do lekkich konstrukcji, które można przewieźć na miejsce montażu samochodem osobowym. Jego waga wynosząca do kilkunastu ton włącznie wymusza transport pojazdem ciężarowym i to nie zwykłym, ale o odpowiednio dobranej ładowności. Sam montaż zbiornika wymaga z kolei zastosowania dźwigu pozwalającego na bezpieczne umieszczenie go w miejscu przeznaczenia. Jest to przygotowany wcześniej wykop, który musi odpowiadać wymiarom szamba, dlatego przed zakupem należy skontaktować się z nami i sprawdzić, jaka jest jego długość, szerokość oraz wysokość. Kopiąc stosowny dół, warto zostawić sobie pewien margines, tak z 30 – 40 cm z każdej strony, co umożliwi swobodne dojście ekipie dokonującej montażu. Lepiej nie robić tego we własnym zakresie, taką usługę również znajdziecie w naszej ofercie, a pomoc specjalistów z dużą wiedzą hydrauliczną da pewność, że w przyszłości nie zdarzą się żadne awarie. Jeśli jednak się coś takiego wydarzy, chociaż nie przewidujemy, to nasz serwis czuwa przez całą dobę, a każe szambo i wykonane prace montażowe są objęte gwarancją.


Szukasz szamba betonowego w pobliskiej okolicy? Zobacz co mamy Ci to zaoferowania:

Wiosenna promocja !!!
Sprawdź niższe ceny. Nie przegap okazji.
ZADZWOŃ TERAZ!
663 310 971

Fabryka szamb

Wielogóra ul. Spacerowa 26
26-660 Jedlińsk
tel: 663 310 971
[email protected]

Polecamy:

Portal budowlany